tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Zdarzenia

 Zdarzyło się

 

Zatrzymania
Przypominamy: 16 lutego w Opocznie na ul. Piotrkowskiej dwóch mężczyzn postanowiło ukraść płytki ceramiczne wartości 2200 zł. Zatrzymany do wyjaśnienia został jeden z nich, 24–letni Jarosław W., o czym poinformowaliśmy. Dzień później, gdy TOP był już w sprzedaży, zatrzymany został drugi sprawca, 26–letni Leszek R. Obaj mężczyźni przyznali się do winy i dobrowolnie poddali się karze.
* 24 lutego opoczyńscy policjanci zatrzymali i przekazali do aresztu w Piotrkowie dwóch mężczyzn. Pierwszy, 29–letni Rafał B. trafił tam z nakazu sądu, drugi, 36–letni Marcin S. na podstawie listu gończego wrocławskiej prokuratury.
* 27 lutego funkcjonariusze policji z komisariatu w Drzewicy zatrzymali do dyspozycji KPP w Grójcu 50–letniego Jerzego O. Mężczyzna ma złożyć wyjaśnienia w sprawie karnej.

Szczyt czego?
Nie wiem czy jest to szczyt chamstwa, zwyrodnienia, czy głupoty połączonej z wandalizmem. Po prostu nie ma odpowiedniego określenia…
W okresie pomiędzy 13 a 20 lutego na cmentarzu w Żarnowie nieznany sprawca uszkodził i zanieczyścił krowimi odchodami cztery nagrobki, a na trzech innych zniszczył fotografie. Straty wyceniono na 2100 zł.

Petent?
23 lutego, w godz. od 8.30 do 10.00 w Urzędzie Gminy i Miasta Drzewica nieznany sprawca skorzystał z faktu, że jeden z pokoi nie był zamknięty i skradł damską torebkę z dokumentami i gotówką. Czyżby uczynił to któryś z petentów, niezadowolonych z przedłużającej się nieobecności urzędnika?

Wybuch pieca
24 lutego w godzinach wieczornych z nieznanych dotychczas przyczyn doszło do wybuchu pieca centralnego ogrzewania w garażu przy posesji w Białaczowie. Na skutek zdarzenia ciężkich, wielonarządowych obrażeń doznał 54–letni mężczyzna, którego dopiero rano odnalazł syn. Rannego przetransportowano do szpitala. Trwa postępowanie mające na celu wyjaśnienie wszystkich okoliczności tego tragicznego zdarzenia.

Z piwnicy
W nocy z 27 na 28 lutego nieznany sprawca skradł rower z piwnicy domu w Opocznie, przy ul. Mickiewicza. Poszkodowany został 50–letni mężczyzna.

Na złom?
W okresie pomiędzy 18 a 28 lutego nieznany sprawca skradł z terenu kopalni kamienia piaskowego w Sielcu (gm. Żarnów) przewód elektryczny.

Z placu
W okresie pomiędzy 26 a 28 lutego w Opocznie nieznany sprawca skradł z niestrzeżonego placu płytki ścienne i podłogowe.

Suszyło?
28 lutego, o godz. 18.40 w jednym z opoczyńskich marketów przy ul. Piotrkowskiej personel zatrzymał 35–letniego Sławomira R. (bez stałego miejsca zamieszkania), który chciał skraść sześć sztuk piw wartości 17,94 zł. Mężczyzna trafił do policyjnej izby zatrzymań.

Z CMK–i
W nocy z 28 lutego na 1 marca nieznany sprawca skradł w rejonie stacji Opoczno Płd. dwie linki miedziane, po cztery metry każda.

Z szafki
1 marca w godzinach porannych w szpitalu w Opocznie, na jednym z oddziałów, z szafki 78–letniego pacjenta nieznany sprawca skradł portfel wraz z gotówką i dokumentami.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 9 (712) z dnia 4 Marca 2011r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »