tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Zdarzenia

 Zdarzyło się

 

Na dyskotece
Pechowo zakończyła się dyskotekowa zabawa dla 18–latka, który pragnął rozrywki i w tym celu wybrał się na zabawę do Wójcina (gm. Paradyż). Korzystając z chwilowej nieuwagi młodzieńca nieznany sprawca skradł mu skórzaną kurtkę wraz z dokumentami i telefonem komórkowym. Stratę wyceniono na 1600 zł.

Z domów
* 16 lutego, o godz. 7.10 oficer dyżurny policji przyjął zawiadomienie o kradzieży, do jakiej doszło w Wielkiej Woli (gm. Paradyż). Nieznani sprawcy dostali się do wnętrza nowo budowanego domu, skąd skradli okna o wartości 5880 zł.
* W nocy z 15 na 16 lutego w Opocznie nieznani sprawcy włamali się do nowo budowanego domu przy ul. św. Stanisława, skąd skradli szlifierkę kątową, piłę łańcuchową i pilarkę, o łacznej wartości 800 zł.
* Zima trzyma, a do lata daleko. Nic więc dziwnego, że 52–letni łodzianin, właściciel domku letniskowego nie odwiedzał go już od dłuższego czasu. Dlatego nie wiadomo, kiedy dokonano kradzieży z włamaniem, którą dostrzeżono dopiero 21 lutego. W okresie od ostatniej wizyty, tj. 30 listopada, z domku zniknęły: lodówka, butla gazowa, dwa materace piankowe, łopata i siekiera, skrzynka z narzędziami i aluminiowa drabina.

Cmentarne hieny
Nie ustaje seria kradzieży wazonów i innych mosiężnych elementów nagrobków. Nie wiadomo czy tych kradzieży dokonuje ta sama, wyspecjalizowana grupa, poruszająca się do terenie całego powiatu, czy po prostu złomiarze upodobali sobie ten sposób łatwego zarobku.
Tym razem pomiędzy 13 a 14 lutego w Skórkowicach (gm. Żarnów) nieznani sprawcy skradli wazon i figurkę, powodując szkodę w wysokości 1550 zł. Między 29 stycznia do 20 lutego w Paradyżu nieznani sprawcy skradli wazon mosiężny. W okresie od 21 stycznia do 8 lutego skradziony został wazon wartości 800 zł z grobu w Błogiem Rządowym (gm. Mniszków).

Usiłowali
16 lutego w Opocznie, na ul. Piotrkowskiej 24–letni Jarosław W. wspólnie z nieznanymi dotychczas osobami usiłował dokonać kradzieży ceramicznych płytek dekoracyjnych. Złodzieje zostali spłoszeni i do kradzieży nie doszło. Policjanci zatrzymali 24–latka do wyjaśnienia.

Złomiarze?
W okresie pomiędzy 10 a 15 lutego w Mroczkowie Dużym (gm. Opoczno) nieznani sprawcy skradli z niezabezpieczonego pomieszczenia gospodarczego przewód czterożyłowy o wartości 1500 zł.

Dzień targowy
Rano 17 lutego w Opocznie, na targowisku nieznany sprawca skradł z kieszeni kurtki 48–letniego mężczyzny telefon komórkowy nokia E52, wartości 700 zł.

Naiwnych nie sieją
Do znudzenia powtarzamy apel, by dokonując zakupów drogą elektroniczną nie dokonywać wpłaty przed otrzymaniem zamówionego towaru. I choć tyle razy pisaliśmy o ofiarach e–oszustów, to nadal znajdują się ludzie, którzy dają się nabrać i ponoszą tego konsekwencje. Tym razem o pomoc do policji zwróciła się 35–letnia kobieta, która wygrała licytację na Allegro i zakupiła za 1700 zł laptop. Pośpieszyła się, pieniądze wpłaciła na wskazane konto, a laptopa, oczywiście, nie otrzymała.

Z samochodu
Dość długo nie korzystała z samochodu 62–letnia opocznianka, dlatego dopiero 20 lutego spostrzegła, że od czasu ostatniej jazdy, 6 lutego, nieznany sprawca pozbawił jej pojazd obu tablic rejestracyjnych. Kradzieży dokonano na parkingu na ul. Słowackiego.

Z mieszkania
21 lutego, w godzinach pomiędzy 7.50 a 13.00 w Opocznie nieznany sprawca dostał się do wnętrza mieszkania przy ul. Skłodowskiej–Curie, skąd zabrał złotą biżuterię oraz gotówkę. Poszkodowani właściciele wycenili szkodę na 6 tys zł.

A poza tym…
W nocy z 21 na 22 lutego w Opocznie nieznany sprawca zakradł się na teren działek nad zalewem, włamał się do jednego z domków letniskowych, skąd zabrał radio i zegar ścienny.
A poza tym nic na działkach się nie dzieje.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 8 (711) z dnia 25 Lutego 2011r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »