tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Zdarzenia

 Zdarzyło się

 

Wandale
* W nocy z 1 na 2 lutego w Opocznie na ul. Piotrkowskiej nieznany sprawca zniszczył szyld reklamowy. „Mocarz” złamał metalową konstrukcję oraz połamał plastikowe części szyldu.
* W nocy z 6 na 7 lutego w Opocznie na ul. Żeromskiego nieznany sprawca uszkodził zaparkowanego forda fokusa. Wandal wybił tylną prawą szybę, urwał lusterko, uszkodził przednią szybę i wgniótł prawe tylne drzwi, czym spowodował szkodę w wysokości 4 tys. zł.
* Tej samej nocy w Opocznie, na ul. Piotrkowskiej nieznany sprawca wybił cegłą tylną szybę we fiacie palio weekend. Tym razem nie zadowolił się tylko aktem wandalizmu. „Na pamiątkę” zabrał ze sobą radio CB i CD.
* 7 lutego, po południu w Opocznie, na ul. Kowalskiego nieznany sprawca zniszczył dach daewoo lanosa i skradł antenę.

Nocna zmiana
No, no… Trzeba być naprawdę superfetyszystą, by tak kochać damską bieliznę, jak sprawca włamania i kradzieży, do jakiej doszło w nocy z 1 na 2 lutego w Opocznie na ul. Biernackiego. Nieznani sprawcy skradli ze sklepu bieliznę wartości 15 tys. zł.

Z samochodu
Wieczorem 2 lutego w Opocznie, na ul. Biernackiego nieznany sprawca skradł z zaparkowanej s¶kody fabii komplet czterech kołpaków.

Zatrzymany
3 lutego został doprowadzony przed oblicze sądu 18–letni Szymon A., podejrzany o dokonanie 17 stycznia rozboju. Sąd zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci aresztu tymczasowego na okres trzech miesięcy. Jak się dowiedzieliśmy, 17 stycznia w Opocznie na ul. Kolejowej dwóch młodych mężczyzn pobiło i skopało 19–latka, kradnąc mu 250 zł i telefon komórkowy. Paradoksalnie w tym momencie zabrzmi fakt, że zatrzymany 18–latek nie bał się napadać, ale panicznie bał się stanąć przed sądem. Ciekawe, dlaczego nie pomyślał o tym wcześnijej?

Z kieszeni
3 lutego, pomiędzy godz. 17.00 a 18.30 w Opocznie, na ul. Dworcowej nieznany sprawca z kieszeni kurtki skradł portfel z dokumentami i gotówką.

Z piwnicy
4 lutego, około godz. 1.00 w nocy w Opocznie nieznani sprawcy włamali się do piwnicy domu przy ul. Mickiewicza. Złodzieje przyszykowali sobie do wyniesienia kontener z 20 butelkami piwa, rowerek dziecięcy, kuchenkę gazową i dwukołowy wózek. Nie wiadomo, co jeszcze padłoby łupem złodziejaszków, gdyby nie zostali spłoszeni przez lokatorów. Porzucili wszystko. Nawet piwko…

Z plebanii
W nocy z 3 na 4 lutego nieznani sprawcy włamali się w Opocznie, na plebanię św. Bartłomieja. Złodzieje dostali się na korytarz, skąd skradli przewód elektryczny w kartonie, gitarę, obuwie sportowe i narciarskie oraz odzież.

Czego się Jaś uczy?
Podobno czego się Jaś nauczy, to Jan będzie umiał. Oby w tym przypadku to powiedzenie się nie sprawdziło... 4 lutego, o godz. 14.00 w Opocznie na parkingu przed ZSS nr 3 dwunastolatek uderzył pięścią w twarz swojego rówieśnika, powodując uraz oka. Poszkodowanego chłopca przetransportowano do szpitala specjalistycznego. Sprawa znajdzie swój epilog przed sądem dla nieletnich.

I znowu w szpitalu
To już kolejna (w krótkim czasie) kradzież, do jakiej dochodzi na terenie szpitala w Opocznie. Tym razem po południu, ze szpitalnej kuchni skradziony został telefon komórkowy.

Z domów
* 5 lutego w Woli Załężnej (gm. Opoczno) nieznani sprawcy włamali się do budowanego domu mieszkalnego, skąd skradli nagrzewnicę gazową i wiertarkę.
* W nocy z 6 na 7 lutego nieznany sprawca włamał się do budynku mieszkalnego w Sławnie, na ul. Piłsudskiego, skąd skradł dwie wiatrówki oraz pilarkę spalinową.

Hiena cmentarna
W bliżej nieznanym czasie (od grudnia do lutego) na cmentarzu w Wójcinie (gm. Paradyż) nieznany sprawca skradł z grobu mosiężny wazon.

Zatankowali
W nocy z 7 na 8 lutego w Mniszkowie nieznani sprawcy skradli z samochodu ciężarowego 550 litrów paliwa.

Wpadli
8 lutego, około godz. 22.00 w Małych Końskich (gm. Mniszków) do sklepu włamali się nieznani sprawcy, którzy skradli gotówkę z kasy fiskalnej. Udało się ustalić, że sprawcy poruszali się oplem astrą. Powiadomiono jednostki ościenne. Funkcjonariusze policji z Tomaszowa zauważyli podejrzany samochód, a w nim pięciu mężczyzn w wieku 29, 30, 34, 36 i 38 lat, mieszkańców Tomaszowa. Wszyscy zostali zatrzymani do wyjaśnienia.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 6 (709) z dnia 11 Lutego 2011r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »