tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Zdarzenia

 Zdarzyło się

 

Kradną i niszczą
* W nocy z 14 na 15 września w Żarnowie nieznani sprawcy włamali się do garażu na terenie budowy nowego cmentarza, dostali się do wnętrza i skradli taczkę, dwa kanistry z paliwem oraz narzędzia. Dodatkowo złodzieje skradli metalową furtkę, czym działali na szkodę parafii. Nie wiadomo, czy łup ich nie zadowolił, i musieli gdzieś wyładować swoją złość. Dlatego weszli na przyległy plac i zniszczyli murowany grill.
* Tej samej nocy w Opocznie nieznani sprawcy weszli na teren szkółki drzewek ozdobnych i zniszczyli dwa przęsła siatki ogrodzeniowej oraz krzewy ozdobne i zasiewy drzewek.

Szybki
Zaledwie dziesięć minut wystarczyło 22–letniemu Jarosławowi M., by okraść 82–letnią kobietę. 15 września staruszka wyszła na chwilę z domu w Brzustowcu (gm. Drzewica) i tę chwilę wykorzystał młody mężczyzna, by zakraść się do domu i zabrać 600 zł. Policji szybko udało się ustalić, kto złożył starszej pani nieoczekiwaną i nie chcianą wizytę i zatrzymała 22–latka.

Kradzież w lesie
16 września po południu z działki leśnej położonej pomiędzy Mroczkowem a Adamowem (gm. Opoczno) nieznany sprawca wyrąbał i skradł szesnaście sosen. Dość szybko jednak udało się ustalić, kim jest ów nieznany sprawca. Okazał się nim 26–letni Karol M. Poszkodowana została kilkuosobowa grupa mieszkańców Adamowa.

Pechowa trzynasta
No i jak tu nie być przesądnym? 17 września, o godz. 13.00 do jednego z opoczyńskich sklepów przy ul. Kopernika weszła 58–letnia Elżbieta G., która postanowiła zrobić sobie spore zakupy, ale nie miała ochoty za nie zapłacić. Gdyby spojrzała na zegarek, może nie kradłaby towaru o wartości 287,35 zł? Przecież trzynastka jest pechowa… No i kobieta wpadła, to znaczy – została zatrzymana.

Potrzebne
No i mamy przykład, że dodatkowe służby policyjne są potrzebne i dzięki ich interwencji udaje się zapobiegać niektórym szkodom… 18 września, o godz. 19.45 w Opocznie na ul. Biernackiego taki właśnie patrol zatrzymał dwóch nastolatków, którzy zniszczyli kosz na śmieci i zaczęli niszczyć rynnę przy MDK. Nie zdążyli narobić większych szkód, bo pojawili się policjanci. Podczas interwencji młodzieńcy głośno i niecenzuralnie protestowali, ale na nic się im to nie zdało. Zostali zabrani na komendę. Jak się okazało, chłopakom zaczynało szumieć w głowach. Kamil D. (lat 18) wydmuchał 1,58 promila alkoholu, zaś 17–letni Arkadiusz G. – 0,97.

Imprezka
Małolaty też mają życie towarzyskie i raz na jakiś czas urządzają sobie imprezki. Nie ma w tym nic złego, o ile dobrze wiedzą, kogo wpuszczają w progi swego domu. 19 września w Opocznie na ul. Kopernika podczas takiej właśnie imprezki jeden z gości skradł 14–latce telefon komórkowy nokia.

Napadli nastolatkę
21 września o godz. 14.45 w Opocznie na ul. Kołomurnej trzech młodych mężczyzn, w wieku ok. 19–20 lat, zaatakowało 15–letnią opoczniankę. Napastnicy doprowadzili dziewczynę do stanu bezbronności, bijąc ją po plecach i brzuchu, następnie wykręcili jej ręce i grożąc użyciem strzykawki z nieznanym płynem zażądali wydania pieniędzy. Celu nie osiągnęli, bo zostali spłoszeni przez osoby trzecie. Policja o zdarzeniu została poinformowana dopiero wieczorem, gdy było już za późno na bezpośrednie działania. Mimo to nie rezygnuje z poszukiwań damskich bokserów.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 38 (689) z dnia 23 Września 2010r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »