tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
@UROLOG dr n. med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA* ...
czytaj dalej »

ZATRUDNIĘ ELEKTRYKÓW, POMOC ELEKTRYKA, TEL. ...
czytaj dalej »

Baza firm
 
Zdarzenia

 Zdarzyło się

 Wyruszają na poszkiwania


Z firmy
W nocy z 16 na 17 sierpnia z siedziby jednej z opoczyńskich firm przy ul. Inowłodzkiej nieznani sprawcy skradli 15 kompletów płytek ceramicznych.

Ujęci
W ubiegłym tygodniu pisaliśmy o włamaniu do magazynu baru w Grudzeniu Lesie (gm. Sławno), do jakiego doszło w nocy z 17 na 18 sierpnia. Przypominamy, że złodzieje zabrali telewizor, kuchenkę mikrofalową, alkohole i słodycze.
Dziś już możemy napisać, że sprawcy włamania zostali ujęci i wobec dwóch z nich sąd już zastosował sankcje, dwaj pozostali czekają na decyzję. Jak się okazało było to czterech mieszkańców Tomaszowa, w wieku 20, 29, 30 i 36 lat. Sąd wobec 20–letniego Piotra O. zastosował areszt tymczasowy, zaś wobec 30–letniego Kamila W. środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego.

Dwa dni poszukiwań
Niestety, mamy kolejną ofiarę wody. Tym razem w wodach zbiornika w Miedznej Murowanej (gm. Żarnów) utonął 60–letni wędkarz z Łodzi. 19 sierpnia około godz. 18.30 przypadkowy świadek widział, jak mężczyzna wypływa łódką na zalew. W pewnej chwili łódka na środku zbiornika wywróciła się, wędkarz wpadł do wody, usiłował dopłynąć do brzegu. Nie udało mu się. Rozpoczęły się poszukiwania, w których udział wzięli druhowie z OSP, wspomagani przez ratowników z Piotrkowa. Dopiero następnego dnia, o godz. 20.30 udało się odnaleźć zwłoki mężczyzny (patrz foto).

Pechowi pracusie
W nocy z 19 na 20 sierpnia w Kruszewcu (gm. Opoczno) doszło do nietypowej próby włamania. Nietypowej, bowiem sprawcy wykazali się niesamowitą pracowitością, a „nagrody” w postaci łupu nie otrzymali…
Złodzieje najpierw pracowicie przecięli metalowe przęsło w ogrodzeniu posesji, dostali się do tylnej ściany remizy, w której mieści się sklep spożywczo–przemysłowy. Tam, równie pracowicie, przecięli metalowe pręty zabezpieczające okno, wybili szybę i już, już się cieszyli, że wejdą do wnętrza sklepu, gdy zastopowały ich nieoczekiwanie kolejne zabezpieczenia – metalowa krata. Chyba mieli już dość. Zrezygnowali. I tyle pracy na nic?

Kto ich rozumie?
Gdyby takiej głupoty dopuścili się chłopcy w wieku 8–10 lat, to być może jeszcze mogłabym zrozumieć szczeniacki wybryk. Ale to, co zrobili trzej dorośli (w świetle prawa) mężczyźni – wymyka się mojej wyobraźni…
20 sierpnia o godz. 23.25 w Paradyżu 23–letni Paweł W., 19–letni Łukasz K. i 18–letni Mateusz D. postanowili się „rozerwać”. Widocznie bardzo im się nudziło, więc dwaj pierwsi wypili po piwku (odpowiednio 0,46 i 0,42 promila alkoholu w wydychanym powietrzu). Następnie „uzbroili” się w kolby kukurydzy i zaczęli nimi obrzucać przejeżdżające pojazdy. W nissanie uszkodzili przedni reflektor. Gdy trzej dowcipnisie zobaczyli, co się stało, postanowili uciekać na rowerach. Oczywiście, zostali zatrzymani do wytrzeźwienia i wyjaśnienia.

Kradną
* 20 sierpnia, w godzinach pomiędzy 11.00 a 15.00 nieznany sprawca wszedł go pokoju jednej z opoczyńskich instytucji przy ul. Partyzantów i skradł telefon komórkowy. Poszkodowaną została 26–letnia kobieta.
* 21 sierpnia, o godz. 1.00 w jednym z opoczyńskich lokali gastronomicznych nieznany sprawca skradł telefon komórkowy samsung, pozostawiony na chwilę na ławie bez dozoru przez 21–letniego właściciela.
* W nocy z 21 na 22 sierpnia w Opocznie z klatki bloku przy ul. Kopernika nieznany sprawca skradł wózek dziecięcy.
* 21 sierpnia około godz. 14.00 w Opocznie nieznany sprawca skradł rower damski jubilat. Poszkodowany został 65–letni mężczyzna.
* 23 sierpnia pomiędzy godz. 12.00 a 17.00 nieznany sprawca skradł w Opocznie, znad rzeczki, niebiesko–czarny rower.

W siną dal
W nocy z 21 na 22 sierpnia w Opocznie nieznani sprawcy włamali się do zaparkowanego przy ul. Staromiejskiej mercedesa i odjechali nim w siną dal. Poszkodowany, 30–letni właściciel pojazdu, wycenił szkodę na 50 tys. zł.

Kradzież rozbójnicza
22 sierpnia, o godz. 19.50 w jednym z opoczyńskich marketów przy ul. Biernackiego 19–letni Krystian P. dokonał kradzieży wódki i pilarki. W chwili, gdy pracownica sklepu chciała go zatrzymać, młodzieniec uderzył ją pilarką w brzuch i zaczął uciekać. Został szybko zatrzymany przez policję i osadzony w policyjnej izbie zatrzymań do wyjaśnienia, a następnie został postawiony przed obliczem prokuratora, który zastosował wobec młodzieńca środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego.

Pobili
Nieznane są przyczyny, którymi kierowali się trzej mężczyźni, którzy 22 sierpnia, wieczorem, pobili i pokopali po głowie 30–letniego obywatela Algierii. Trwają w tej sprawie czynności mające na celu wyjaśnienie wszystkich okoliczności sprawy.

Zatrzymali
* 23 sierpnia został zatrzymany w Opocznie 55–letni Zbigniew Ł., którego potem konwój odwiózł do miejsca, którego najwyraźniej starannie chciał uniknąć – piotrkowskiego aresztu. Mężczyzna musi pobyć przez pewien czas za kratkami, gdyż ma zasądzoną karę pozbawienia wolności.
* W tym samym celu, czyli odbyciu kary pozbawienia wolności, został przewieziony do Piotrkowa Sebastian B., którego policjanci zatrzymali w Opocznie, wieczorem, 23 sierpnia.
* Następnego dnia policjanci dokonali kolejnych dwóch zatrzymań panów, którzy mają odbyć karę pozbawienia wolności: 40–letniego Sławomira R. i 51–letniego Marian B. Obaj korzystają już z gościnności piotrkowskiego zakładu karnego.

Z placu
W okresie pomiędzy 16 a 23 sierpnia nieznani sprawcy skradli z placu budowy świetlicy wiejskiej na terenie gm. Sławno siedem stalowych stempli budowlanych.

Małoletni bokserzy
Nie znamy przyczyn, dla których dwóch małolatów, mieszkańców gm. Drzewica, wybrało się do sąsiadującej miejscowości, by pobić innego małolata. Wiemy jednak, że uczynili to skutecznie, powodując obrażenia… 23 sierpnia jedenastolatek wraz z czternastolatkiem pobili 12–latka. Chyba jeszcze za wcześnie, by doszło do konfliktu na tle uczuć do jakiejś dziewczyny?

Oj, nieładnie tak
Powoli nasze miasta i wsie stają się coraz ładniejsze. A i my, jako naród, jeszcze bardziej powoli, zaczynamy dbać o otaczające nas środowisko i chcemy żyć ładnie i czysto. Niestety, są też wśród nas indywidua, którym słoma z butów wychodzi.
23 sierpnia około godz. 11.00 na drodze wojewódzkiej W–726 w pobliżu Bukowca Opoczyńskiego nieznany dotychczas kierujący oplem astrą wyrzucił z jadącego samochodu śmieci w workach do przydrożnego rowu. Ten ktoś nie przewidział, że świadkowie zapamiętają numery rejestracyjne jego pojazdu i przekażą je odpowiednim służbom. W chwili obecnej trwają czynności, które w końcowym efekcie doprowadzą do ukarania tego sprawcy. Ciekawe, jakby sam się czuł, gdyby przechodnie zaczęli mu wrzucać śmieci na posesję lub przez okno, do mieszkania. A przecież to jest to samo…

Dzień targowy
Kradną nie tylko na opoczyńskim targowisku. Kradną też w Żarnowie. Rano, 23 sierpnia na targowisku nieznany sprawca skradł z torebki portfel wraz z dokumentami i gotówką.

Ani chybi konkurencja
W ubiegłym tygodniu pisaliśmy o kradzieży specjalistycznego sprzętu na stacji LPG w Skroninie (gm. Białaczów), do jakiej doszło w nocy z 13 na 14 sierpnia. I znowu w Skroninie doszło do kradzieży na stacji LPG. W okresie pomiędzy 20 a 23 sierpnia nieznani sprawcy zdemontowali pompę i zawór nadmiernego wypływu gazu.
Ani chybi w najbliższym czasie można spodziewać się otwarcia nowej stacji LPG, bo złodzieje mają już kompletne wyposażenie skradzione z obu stacji. No, chyba że jeszcze czegoś im brakuje…

Złomiarze
Wieczorem 24 sierpnia w Kraszkowie (gm. Opoczno) nieznani sprawcy skradli 150 metrów kabla telekomunikacyjnego.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 34 (685) z dnia 27 Sierpnia 2010r.
W dziale Zdarzenia dostępne są również artykuły:

Pokaż pełny spis treści
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »