tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
TYNKI GIPSOWE AGREGATEM, cementowo-wapienne, ...
czytaj dalej »

WAZEKTOMIA, tel. 602-19-04-29, ...
czytaj dalej »

@UROLOG dr n. med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA* ...
czytaj dalej »
Baza firm
 
Zdarzenia

 Zdarzyło się

 

Znowu kradną na CMK
Nie wiemy, czym kierują się złodzieje, ale – jak wynika z policyjnych kronik zdarzeń – do kradzieży na liniach kolejowych dochodzi cyklicznie. Po chwilowym spokoju, złodzieje znowu pojawili się przy torach.
5 maja funkcjonariusze SOK zgłosili na komendzie policji kradzież linek miedzianych z CMK. Do kradzieży doszło na 93 km magistrali.

Złodziej i wandal
Wieczorem 4 maja w Opocznie nieznany sprawca skradł z renaulta laguny, zaparkowanego na ul. Armii Krajowej, antenę CB. Nie wiedzieć czemu jednak to go nie usatysfakcjonowało, bo dodatkowo zarysował zderzak i rozbił reflektor i halogen, czym spowodował znacznie większe szkody.

Kradzieże z włamaniem
* W okresie pomiędzy 30 kwietnia a 5 maja w Krasiku (gm. Paradyż) nieznani sprawcy włamali się do pomieszczenia gospodarczego, skąd skradli pompę wtryskową do ciągnika, klucz dynamometryczny, szlifierkę kątową, komplet kluczy nasadowych, podnośnik hydrauliczny i 30 litrów oleju napędowego.
* Rano 6 maja (dzień targowy) w Opocznie nieznany sprawca otworzył drzwi opla vectry, zaparkowanego przy al. Sportowej i skradł radioodtwarzacz JVC.
* W okresie pomiędzy 28 kwietnia a 7 maja w Grążowicach (gm. Sławno) nieznani sprawcy wyważyli drzwi do garażu, skąd przedostali się do wnętrza nowobudowanego domu jednorodzinnego i skradli: pralkę automatyczną, dwie wiertarki, taczkę, butlę gazową i inne narzędzia.
* W nocy z 8 na 9 maja w Pilichowicach (gm. Żarnów) nieznani dotychczas sprawcy sforsowali kłódkę zabezpieczającą kratę, wyłamali zamek w drzwiach prowadzących do sklepu, dostali się do wnętrza i skradli gotówkę oraz papierosy różnych marek.

Wandale
W nocy z 6 na 7 maja w Opocznie nieznani sprawcy wybili tylną szybę w renaulcie, zaparkowanym przy ul. Partyzantów.

Z szopy
W okresie pomiędzy 26 kwietnia a 8 maja w Ziębowie (gm. Opoczno) nieznany sprawca skradł z drewnianej szopy pompę do oprysków i przewód elektryczny.

Z samochodu
W nocy 8 maja w Opocznie nieznany sprawca skradł dwie belgijskie tablice rejestracyjne z alfy romeo, zaparkowanej na przysklepowym parkingu przy ul. Piotrkowskiej.

Znieważył, odpowie
Już dawno do lamusa trafiła opinia, że „biedaczek nie wiedział, co robi, bo był pijany”. Stan nietrzeźwości nie jest okolicznością łagodzącą, lecz wręcz przeciwnie. Dlatego nawet na 3 lata może trafić za kratki 30–letni Sławomir Sz., który 9 maja, około godz. 3.00 znieważył interweniujących w Opocznie, na ul. Kołomurnej funkcjonariuszy policji. Mężczyzna był pijany. Badanie wykryło obecność 2,65 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Został zatrzymany do wytrzeźwienia i wyjaśnienia. Może, jak wytrzeźwieje, przeczyta sobie, czym grozi znieważanie funkcjonariuszy podczas wykonywania czynności służbowych. W najlepszym wypadku dostanie do zapłacenia grzywnę. W najgorszym – nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Piknikowi rodzice
Niestety, coraz częściej czyta się lub słyszy o rodzicach zaniedbujących swoje dzieci. Przyczyny są bardzo różne. Czasami jest to brak środków do życia lub dachu nad głową. Częściej jednak są to alkohol lub narkotyki. Wtedy słyszy się o pozostawionych w domu bez opieki kilkumiesięcznych nawet dzieciach, bo mama „poszła w tango” lub o ojcach katujących „na kacu” płaczące niemowlęta.
Z pewnością każdy, kto dowiaduje się o tego rodzaju historiach, życzy pod nosem takim rodzicom wszystkiego najgorszego i dziwi się, jak tacy ludzie w ogóle mogą mieć dzieci, czemu „nikt nic z tym nie robi”. A tymczasem tacy ludzie, takie dzieci mieszkają często tuż obok, za ścianą. Czy my sami, wiedząc przecież, co się tam dzieje, reagujemy?
Po południu 9 maja w Opocznie nad zalewem funkcjonariusze policji zatrzymali dwie małżeńskie pary: jedna w wieku 27 lat, druga: 38 i 39 lat. Obie były w stanie nietrzeźwym. Nie siedzieli za kółkami samochodów, więc teoretycznie – jako osoby dorosłe – mogły być w tym stanie. Mogły by być, gdyby nie fakt, że pod ich „opieką” znajdowały się dzieci – jedno w wieku 2 lat, drugie – pięcioletnie. A przypominamy, że rzecz działa się w pobliżu wody, do której przecież małe dzieci mogły wpaść i się utopić!
Dziećmi zaopiekowali się inni, trzeźwi dorośli. Wobec rodziców prowadzone jest postępowanie.

Misie?
Kubuś Puchatek bardzo lubił miodzik. Może znalazł i u nas, w opoczyńskim, swoich współbraci? W okresie pomiędzy 7 a 10 maja nieznani sprawcy skradli w Antoniowie (gm. Żarnów) cztery ule wraz z zawartością, tj. pszczołami i miodem.

E–oszust
Kolejny raz dochodzi do internetowego oszustwa, a wirtualni kupujący nadal nie wyciągają wniosków. 10 maja oficer dyżurny w KPP przyjął zgłoszenie od 26–letniego mieszkańca Drzewicy, który na Allegro zamówił telefon, zapłacił i nie doczekał się przesyłki.

To nie ring
* Nie znamy przyczyn, dlaczego doszło do tego, że 9 maja, o godz. 0.15 w Dzielnej (gm. Opoczno) jeden 17–latek tak silnie uderzył pięścią w twarz drugiego siedemnastolatka, że ten z urazem głowy został przewieziony do szpitala, na oddział chirurgiczny.
* 11 maja, o godz. 19.15 jeden 15–latek wraz z dwoma innymi, nieznanymi, na razie, młodzieńcami pobili i skopali na boisku przy ul. Skłodowskiej–Curie innego 15–latka, powodując u niego obrażenia twarzy.

Na złom?
11 maja w Kraszkowie (gm. Opoczno) nieznani dotychczas sprawcy skradli 100 m kabla telekomunikacyjnego.

Z klatki
11 maja, po południu w Opocznie nieznany sprawca skradł z klatki schodowej w bloku przy ul. Staromiejskiej rower maxim.

Po co?
11 maja około godz. 17.00 w jednym ze sklepów przy ul. Kopernika nieznana kobieta skradła 29–latce torbę z zawartością.

On nie wie
12 maja, około godz. 1.40 w Opocznie na ul. Jarzębinowej zatrzymany został 20–letni Rafał W., który kopał zaparkowanego fiata punto. Nie potrafił wytłumaczyć, dlaczego to robił. Po prostu był pijany i nie wie… Młodzieniec trafił do policyjnej izby zatrzymań do wytrzeźwienia i wyjaśnienia.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 19 (670) z dnia 14 Maja 2010r.
W dziale Zdarzenia dostępne są również artykuły:

Pokaż pełny spis treści
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »