tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Zdarzenia

 Zdarzyło się

 

Zniszczyli
W nocy z 21 na 22 marca nieznani sprawcy zniszczyli w Ogonowicach (gm. Opoczno) trzy elementy ogrodzenia betonowego.

Ze stacji
Nie wiadomo, kiedy doszło do kradzieży, którą zgłoszono policji 23 marca. W Tomaszówku (gm. Sławno) na teren nieczynnej stacji przekaźnikowej telefonii komórkowej weszli złodzieje. Wycięli dziurę w siatce ogrodzeniowej, przez którą dostali się na teren stacji, potem wyłamali drzwi do serwerowni i skradli okablowanie miedziane, panel alarmowy i 60 m drutu miedzianego.

Wycięli
23 marca o godz. 10.30 ujawniona została kradzież, do jakiej doszło w kompleksie leśnym w okolicach Grudzenia Lasu (gm. Sławno). Nieznani sprawcy wyrąbali i skradli 16 sosen i 3 dęby.
To nie jedyna kradzież drzew, do jakiej doszło na terenie naszego powiatu. Drugą ujawniono w gm. Mniszków, w okolicy Wydrakowa. Tu złodzieje wyrąbali i skradli 22 brzozy, 3 sosny i jedną osikę.

Kolejny „nabity”
O oszustwach internetowych pisaliśmy już wiele razy. Ostrzegaliśmy, czego - przede wszystkim nie należy robić, czyli nie wpłacać pieniędzy przed otrzymaniem zamówionego towaru. A jednak nadal są naiwni, którzy dają się nabić w butelkę…
24 marca na komendę policji zgłosił się 29-letni opocznianin, by zawiadomić o fakcie oszustwa internetowego, jakiego padł ofiarą. Jeszcze w styczniu zamówił na internetowej aukcji dwa telewizory i na wskazane konto wpłacił 2860 zł. Dziś nie ma ani pieniędzy, ani telewizorów…

Drugi zatrzymany
Do sianokosów jeszcze daleko, a po Drzewicy chodzą młodzieńcy z „trawką”. W ubiegłym tygodniu zatrzymano jednego, a w tym drugiego. Wpadł na ul. Kolejowej. Znaleziono przy nim torebkę z suszem roślinnym. Młodzieniec został zatrzymany do wyjaśnienia.

Z posesji
Nieznani sprawcy, w okresie pomiędzy 24 a 26 marca, skradli z terenu posesji w Topolicach (gm. Żarnów) silnik elektryczny z przewodem zasilającym.

Wandale?
W okresie pomiędzy 24 a 26 marca w Mroczkowie Gościnnym (gm. Opoczno) nieznani sprawcy wybili pięć szyb w oknach drewnianego domu oraz zniszczyli antenę telewizyjną i częściowo drewniany płot.

Łatwo przyszło
26 marca, około godz. 21.20 w Mroczkowie Gościnnym (gm. Opoczno) z nie zamkniętej toyoty, zaparkowanej na przysklepowym parkingu, nieznany sprawca skradł telefon komórkowy nokia.

Początki sezonu
Przyszła wiosna i na działkach zaczyna już się wiele dziać. Choć nie mówimy tu o sprzątaniu, kopaniu, grabieniu itp.
W nocy z 27 na 28 marca nieznani sprawcy skradli z terenu działek w Opocznie przy ul. Wałowej dwa drewniane wiatraki.

Silni w kupie
28 marca, pomiędzy godz. 3.00 a 4.00 w Opocznie na ul. Nowej dwóch nieznanych dotychczas mężczyzn dopadło 20-latka, którego zaczęli bić i kopać. Z zaparkowanego w pobliżu samochodu do napastników dołączyli jeszcze inni. Oni też bili i kopali, przy czym żądali wydania pieniędzy w kwocie 500 zł. Ponieważ poszkodowany ich nie miał, to napastnicy odeszli, zaś dwudziestolatek trafił do szpitala z ogólnymi obrażeniami. Opoczyńska policja prowadzi postępowanie w sprawie rozboju.

Bokser?
Nie cierpimy damskich bokserów, ani też tych, którzy są silni tylko w kupie. Do tego niemiłego grona należy także zaliczyć tych dorosłych, którzy biją dzieci i słabszych od siebie…
29 marca około godz. 16.00 w Opocznie na ul. Konopnickiej mężczyzna z nieznanych nam powodów uderzył 17-latka pięścią w nos, i złamał go. Opoczyńska policja prowadzi postępowanie o przestępstwo uszkodzenia ciała.

I znowu
O świcie, 30 marca w Opocznie nieznany sprawca skradł komplet kołpaków z opla astry, zaparkowanego przy ul. Kossaka.

Z remizy
W nocy z 29 na 30 marca w Brzustowcu (gm. Drzewica) nieznani sprawcy sforsowali kłódkę zabezpieczającą drzwi garażu, wyłamali zamki w metalowych szafkach i skradli pięć toporków, torbę brezentową i… 4 butelki alkoholu.

Zatankowali
W okresie pomiędzy 25 a 30 marca w Unewlu (gm. Sławno) nieznani sprawcy sforsowali kłódkę zabezpieczającą drzwi wejściowe do pomieszczenia gospodarczego, dostali się do wnętrza i skradli 110 l oleju napędowego, kosiarkę i cztery kanistry, a następnie urwali kłódkę zabezpieczającą wlew przy zbiorniku paliwa koparki i skradli kolejne 30 l oleju.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 13 (664) z dnia 2 Kwietnia 2010r.
W dziale Zdarzenia dostępne są również artykuły:

Pokaż pełny spis treści
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »