tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Zdarzenia

 Zdarzyło się

 

Z garażu
W nocy z 16 na 17 marca w Miedznej Murowanej (gm. Żarnów) nieznani sprawcy zakradli się do nie zamkniętego garażu i skradli komplet czterech felg z oponami.

Na straganie
W dzień targowy do Opoczna zjeżdżają ci, którzy chcą coś tanio kupić i ci, którzy chcą jak najkorzystniej coś sprzedać. Nie zawsze jednak jest to towar dozwolony…
Funkcjonariusze policji z referatu ds. walki z przestępczością gospodarczą zatrzymali rano, 18 marca, dwoje ludzi (kobietę i mężczyznę), którzy na swoim stoisku i w samochodzie mieli wystawione do sprzedaży papierosy i alkohol bez ważnych znaków akcyzy. Policjanci zabezpieczyli 7 litrowych butelek spirytusu i 310 paczek papierosów.

Z gołębnika
W nocy z 18 na 19 marca w Sławnie Kolonii nieznani sprawcy sforsowali kłódkę zabezpieczającą drzwi do gołębnika i skradli 11 gołębi pocztowych, powodując stratę w wysokości 2200 zł.
Może jednak któryś wróci? Oczywiście gołąb, a nie złodziej.

Spod domu
18 marca w Opocznie nieznani sprawcy skradli spod domu przy ul. Inowłodzkiej sześć metalowych rusztowań, tzw. warszawskich.

Do wyjaśnienia
Wieczorem 19 marca funkcjonariusze policji z KP w Drzewicy osadzili do wyjaśnienia w policyjnej izbie zatrzymań 22-letniego mężczyznę, przy którym ujawniono susz roślinny w torebce.

Wandale
Niech mi ktoś wytłumaczy, po co to robią? Głupi akt niszczenia cudzej własności tylko dla głupiej satysfakcji z niszczenia?
* 20 marca policjanci w Opocznie przyjęli dwa zgłoszenia o zniszczonych farbą przęsłach ogrodzeń na ul. Jodłowej i ul. Lipowej.
* Tego samego dnia w Opocznie nieznani sprawcy za cel swojej bezmyślności wybrali seata toledo, zaparkowanego przy ul. Piotrkowskiej. Wandale wybili szybę w lewych drzwiach pojazdu, wgnietli karoserię, uszkodzili komorę silnika.
Jeszcze trwa sezon
Mimo że już jest wiosna, to jednak w domach trzeba grzać. A dopóki trwa sezon grzewczy, dopóty będą złodzieje drzew… 20 marca w kompleksie leśnym w Grębenicach (gm. Żarnów) nieznany sprawca wyrąbał i skradł cztery brzozy.

Z samochodu
21 marca, pomiędzy godz. 10.25 a 11.30 w Opocznie przy ul. Szewskiej nieznani sprawcy wybili szybę w drzwiach zaparkowanego opla astry, dostali się do wnętrza i skradli radioodtwarzacz MP3 i CB-radio.

Z domku
Nie wiadomo, kiedy doszło do włamania i kradzieży, bo od stycznia nie było potrzeby (i pogody) by przyjeżdżać z Łodzi do domku letniskowego w Prucheńsku Małym (gm. Mniszków). Dopiero teraz, gdy zrobiło się cieplej, właściciele domku przyjechali i stwierdzili, że mieli niechcianych gości, którzy wypchnęli drzwi wejściowe domku, dostali się do wnętrza i skradli: hydrofor z silnikiem i pompą, butlę z gazem, rower-składak i rower turystyczny, skórę z dzika i klucz hydrauliczny.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 12 (663) z dnia 26 Marca 2010r.
W dziale Zdarzenia dostępne są również artykuły:

Pokaż pełny spis treści
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »