tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
TYNKI GIPSOWE AGREGATEM, cementowo-wapienne, ...
czytaj dalej »

WAZEKTOMIA, tel. 602-19-04-29, ...
czytaj dalej »

Zatrudnię brukarzy/ekipy. Praca w Warszawie. ...
czytaj dalej »
Baza firm
 
Zdarzenia

 Zdarzyło się

 

Z samochodu
* 3 lutego w godzinach od 17.15 do 22.50 nieznani sprawcy włamali się do opla vectry zaparkowanego na parkingu przy ul. Inowłodzkiej. Po uszkodzeniu szyby pojazdu skradli z niego radio CB i antenę. Straty na szkodę 40-letniej opocznianki wyniosły 350 zł.
* Okazuje się, że nawet na własnej posesji warto wszystko trzymać pod kluczem. Przekonał się o tym 46-letni mieszkaniec Ogonowic, który wieczorem 5 lutego zaparkował swojego VW golfa na podwórku i nie zamknął auta. Następnego dnia rano nie znalazł w nim radia CB i anteny. Straty wyceniono na 700 zł.
* 6 lutego w godzinach wieczornych nieznani sprawcy włamali się do VW passata zaparkowanego pod budynkiem dyskoteki w Idzikowicach. Z auta skradli radioodtwarzacz, panel sterowania klimatronikiem, ładunek z poduszką powietrzną, zagłówki, podłokietniki, nawigację GPS, zmieniarkę płyt cd oraz inne drobne przedmioty z wyposażenia samochodu. Poszkodowany to 39-letni radomianin. Trwa szacowanie strat.
* W okresie od godz. 16.00 7 lutego do godz. 8.00 następnego dnia nieznani sprawcy włamali się do VW passata zaparkowanego przy ul. Janasa. Skradli z niego radio cb z anteną oraz tylną tablicę rejestracyjną, a ponadto uszkodzili lewy przedni błotnik. Straty na szkodę 39-letniego mieszkańca powiatu koneckiego wyniosły 1.000 zł.

Z torebki
Kieszonkowcy grasują nie tylko na targowiskach, choć to właśnie w czwartkowe przedpołudnie ofiarą jednego z nich padła 70-letnia mieszkanka Ostrowa. Kobietę okradziono w domu handlowym przy ul. Piotrkowskiej, nieznany sprawca wykorzystał jej nieuwagę i ukradł z jej torebki portfel z pieniędzmi w kwocie 350 zł i dokumentami.

Dzieci same w domu
W zasadzie kilkuletnie dzieci nie powinny zostawać same w domu. W rzeczywistości jednak bywa, że rodzice ufają rozsądkowi swoich pociech i wyjdą, choćby na chwilę, pozostawiając dzieci same. Złodzieje jednak bywają bezwzględni i potrafią wykorzystać naiwność dziecka. Tak było w przypadku 6-letniego chłopca, który będąc sam w domu otworzył drzwi nieznanemu mężczyźnie. Ten wszedł do środka mieszkania i ukradł z niego portfel z pieniędzmi w kwocie 20 zł i 5 euro. Policję powiadomił ojciec chłopca, 30-letni opocznian, który wycenił straty na 140 zł. To naprawdę niewiele w porównaniu z tym, co mogłoby się wydarzyć w takiej sytuacji. Dlatego jeśli już musimy zostawić dziecko bez opieki, nawet starsze i w naszej ocenie rozsądne i odpowiedzialne, uczulmy je, aby pod żadnym pozorem nie otwierało drzwi nieznajomym, bo kradzież kilku złotych, to chyba najmniejsze zło, jakie może on wyrządzić.

Obłowili się
5 lutego w godzinach 6.15-12.30 nieznani sprawcy włamali się do domu w Zakościelu (gmina Drzewica). Skradli z niego telewizor, odtwarzacz DVD, aparat cyfrowy oraz biżuterię. Łączną wartość skradzionych przedmiotów wyceniono na 5.200 zł. Poszkodowana to 34-letnia mieszkanka Zakościela.

Kurtki z szatni
W sobotę, 6 lutego w godzinach 22.00 - 23.00, z budynku klubu mieszczącego się w siedzibie OSP w Miedznej Drewnianej (gmina Białaczów) nieznany sprawca ukradł cztery kurtki ze znajdującymi się w kieszeniach czapkami i rękawiczkami. Poszkodowani to mieszkańcy Miedznej - dwaj 27-latkowie, 36-latek i 28-letnia kobieta. Łączna wartość skradzionej odzieży wyniosła 810 zł.

Raniła nożem
We wtorek, 9 lutego, w godzinach wieczornych w Sielcu (gmina Żarnów) w trakcie kłótni rodzinnej 45-letnia kobieta raniła nożem kuchennym swojego męża (lat 48). Mężczyznę przewieziono do szpitala, gdzie udzielono mu pomocy medycznej. Okoliczności zdarzenia wyjaśnia prokuratura.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 6 (657) z dnia 12 Lutego 2010r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »