tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Zdarzenia

 Zdarzyło się

 

Wandale
W nocy z 21 na 22 grudnia w Opocznie nieznani sprawcy wybili szybę wystawową w sklepie przy ul. Żeromskiego.

Niebezpieczni złomiarze
Jak nas poinformował rzecznik prasowy SOK, 22 grudnia o godz. 5.40 dyspozytor z Idzikowic powiadomił telefonicznie posterunek o całkowitym zaniku napięcia w sieci trakcyjnej na szlaku Radzice - Tomaszów Maz. Natychmiast został w ten rejon wysłany patrol, który stwierdził, że nieznani sprawcy skradli w okolicy Dęby Opoczyńskiej (gm. Poświętne) 250 m miedzianych drutów wraz z linką zasilającą (kompletna sieć trakcyjna), czym spowodowali szkodę w wysokości ponad 13300 zł. Na śniegu widoczne były świeże ślady obuwia oraz opon samochodowych prowadzących do lasu. Na miejsce przybyli policjanci z komisariatu w Drzewicy wraz z technikiem z KPP. Zabezpieczone zostały ślady. Podczas penetracji przyległego terenu obok torów znalezionych zostało osiem kawałków pociętej na metrowe odcinki liny nośnej oraz tej samej długości 15 kawałków drutu jezdnego.
A tak na marginesie - bardzo mnie interesuje, ile pienięzy dostali złodzieje na skupie złomu od lekkomyślnego (lub nieuczciwego) pracownika?

Oj, chyba nie lubi
23 grudnia pomiędzy godz. 19.00 a 22.00 w Opocznie na parkingu przy ul. Partyzantów nieznany dotychczas sprawca porysował karoserię opla calibra, wyrwał lusterko zewnętrzne i wsypał piach do wlewu paliwa. Dziś jeszcze nie wiemy czy nie lubi tego typu samochodu, czy też jego właściciela.

Kłusownicy
27 grudnia na polach koło Libiszowa (gm. Opoczno) zauważono mężczyzn, którzy przy użyciu broni palnej zastrzelili sarnę i ładowali ją do terenowego samochodu łada niva. Najwyraźniej nie był to legalny odstrzał, bo na widok policjantów mężczyźni zaczęli uciekać, a po drodze wyrzucili obciążający ich dowód rzeczowy, czyli ubitą sarnę. W wyniku podjętych czynności udało się ustalić tożsamość jednego z nich i zatrzymać go następnego dnia. Policjantom udało się też odszukać porzuconą ładę, pozbawioną już tablic rejestracyjnych.

Z samochodu
W nocy z 28 na 29 grudnia w Opocznie nieznani sprawcy skradli z zaparkowanego przy ul. Wyszyńskiego komplet czterech kołpaków z volkswagena golfa. Stratę wyceniono na 1300 zł.

Obrońcy?
Co jakiś czas słychać jest o obrońcach zwierząt protestujących przeciwko ich zabijaniu, noszeniu naturalnych futer czy też wykorzystywaniu do badań. Ale czy to oni zniszczyli ambonę łowiecką w Popławach (gm. Sławno)? Raczej na pewno nie… Sądzić można, że to zwykli wandale, którzy wywrócili i pocięli ambonę.

Nocna wizyta
No, ja nie wiem, czy to tylko brak manier, by składać nocą wizytę i to na dodatek pod nieobecność gospodarzy?
W nocy z 29 na 30 grudnia w Opocznie nieznani dotychczas sprawcy włamali się do nowo budowanego pawilonu i skradli wiertarkę oraz przewód elektryczny.

Jak w filmie?
O ile mi wiadomo, to w Opocznie ani w bliższych lub dalszych okolicach nie działają gangsterzy, więc nie ma tu mowy o gangsterskich porachunkach. A jednak w Woli Załężnej (gm. Opoczno) miała miejsce scena jakby żywcem przeniesiona z filmu...
30 grudnia o godz. 20.00 na jednej z posesji doszło do podpalenia jaguara. Nieznani sprawcy wrzucili do wnętrza samochodu pojemnik z substancją łatwopalną, w wyniku czego samochód spłonął. Stratę wyceniono na 40 tys. zł.

Z garażu
W nocy z 30 na 31 grudnia w Paszkowicach (gm. Żarnów) nieznani sprawcy wyłamali metalowe drzwi garażu i skradli cztery kompletne koła samochodowe, apteczkę, podnośnik i pasy. Nie wiadomo, po co zabrali też dowód ubezpieczenia pojazdu.

Zniszczył
Nieznany dotychczas sprawca w nocy z 31 grudnia na 1 stycznia zniszczył dziewięć płyt betonowych w ogrodzeniu posesji w Opocznie przy ul. Rzecznej.

Na kolanach!
Na kolanach do Częstochowy powinien pójść 50-latek, któremu opoczyńscy policjanci uratowali życie…
Późnym wieczorem 1 stycznia, po godz. 22.00, w Opocznie na ul. Piotrkowskiej policjanci zauważyli leżącego mężczyznę, który na skutek upojenia alkoholowego i panującej na dworze minusowej temperatury zaczął już zasypiać. Z całą pewnością godzinkę później już mógłby nie żyć.
Mimo że nie udało się wydobyć z mężczyzny nawet jego nazwiska (a tym bardzie adresu) policjanci zdecydowali, że nie mogą pozwolić, by „denat” stał się prawdziwym denatem. Najpierw zawieźli go do lekarza, który stwierdził stan upojenia alkoholowego, lecz wykluczył stan zagrażający zdrowiu lub życiu, w związku z czym można było przetransportować mężczyznę do cieplutkiej, choć mało wygodnej policyjnej izby zatrzymań. Pan jednak nie narzekał na brak wygód - trzeźwiał całą dobę. No cóż, to się chyba nazywa szampańskie przywitanie nowego roku. Szkoda, że ów pan nie przewidział skutków nadmiaru trunków i nie zapewnił sobie bezpiecznego transportu do domu.

Krótkotrwałe
Prawo, inaczej niż zwykli ludzie, potrafi rozróżnić kradzież od tzw. krótkotrwałego użycia. Dlatego sprawcy kradzieży i sprawcy krótkotrwałego użycia otrzymują zupełnie inne sankcje prawne…
W nocy z 2 na 3 stycznia w Kruszewcu (gm. Opoczno) nieznani sprawcy z niezamkniętego garażu zabrali fiata seicento. Nie musieli się trudzić z uruchomieniem samochodu i odpalać go „na krótko”, bo lekkomyślny właściciel zostawił pojazd wraz z kluczykami w stacyjce i dokumentami. Z nieznanych nam przyczyn sprawcy tej kradzieży (użycia) nie skorzystali z okazji i nie opchnęli pojazdu jakiemuś paserowi, lecz po przejażdżce porzucili go w lesie.

Z posesji i z samochodu
W nocy z 2 na 3 stycznia nieznany sprawca skradł rower z jednej z posesji w Dębie (gm. Poświetne). Nie wiemy, czy ten sam sprawca skradł też antenę CB z volkswagena vento. A zresztą po co mu do roweru antena?

Okazja czyni
Przysłowia są mądrością narodów, dlatego należy o nich pamiętać. A chyba wszystkim jest znane powiedzenie, że okazja czyni złodzieja. Więc po co stwarzać okazje, a potem płakać po stracie? A tak zrobiła 67-letnia kobieta, która 4 stycznia, o godz. 15.30 w Opocznie, zostawiła torebkę w niezamkniętym samochodzie, zaparkowanym przy ul. Staromiejskiej. Złodziej skorzystał, torebkę wraz z zawartością dokumentów, kart kredytowych i telefonem komórkowym - zabrał, a pani płacze.

Nie dajcie się nabrać!
Nie jest to pierwszy, ani też chyba ostatni taki przypadek, mimo licznych ostrzeżeń. Apelujemy, szczególnie do osób starszych: nie wpuszczajcie obcych do domu!
5 stycznia w Opocznie, na ul. Piotrkowskiej, około godz. 15.00 do mieszkania 82-letniej kobiety zastukali nieznani pseudohydraulicy. Poprosili o wpuszczenie do środka pod pretekstem skontrolowania instalacji wodnej. Zamiast tego skontrolowali jej stan posiadania i zabrali 1500 zł, 100 euro i biżuterię. Łączne straty wyceniono na 5 tys. zł.

Zamaskowani bandyci
Wieczorem 5 stycznia do jednego ze sklepów w Olimpowie (gm. Mniszków) weszli dwaj ubrani w kominiarki mężczyźni i grożąc właścicielowi nożem zażądali wydania gotówki. Gdy ten odmówił, zranili go nożem w lewą rękę i uderzyli w głowę plastikową skrzynką, a następnie zbiegli. Niedługo potem do identycznego zdarzenia doszło w sklepie w Honoratowie (gm. Paradyż). Tu trafili na słabszego przeciwnika, bo na kobietę. Ta przestraszyła się uzbrojonych bandytów i wydała im 1200 zł oraz papierosy różnych marek. Na szczęście nic jej się nie stało. Sprawcy zbiegli w nieznanym kierunku. Postępowanie w tej sprawie prowadzi opoczyńska KPP. Powiadomiona została prokuratura.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 1 (651) z dnia 8 Stycznia 2010r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »