tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Zdarzenia

 Zdarzyło się

 


Napadli kibiców
W niedzielę, 7 września, na drodze krajowej nr 74 w rejonie Sielca (gmina Żarnów) zamaskowani napastnicy napadli na kibiców żużla z Rzeszowa. Do zdarzenia doszło około godziny 19.30. Grupa 15 mężczyzn poruszających się kilkoma samochodami osobowymi zajechała drogę mercedesowi benzowi, którym po meczu wracali z Łodzi kibice klubu żużlowego PGE Marma Rzeszów. Dwoma samochodami zablokowali drogę z przodu, zaś jeden ustawili z tyłu, uniemożliwiając wycofanie się. Napastnicy z kominiarkach na głowach wybili szyby w busie, weszli też do środka pojazdu, atakując znajdujące się w nim osoby. W wyniki bójki, jaka się wywiązała, obrażeń ciała doznali dwaj mężczyźni: 35?letni kierowca busa oraz 31?letni pasażer. Obaj trafili do opoczyńskiego szpitala. Sprawcy zbiegli z miejsca zdarzenia.
Postępowanie w tej sprawie przekazano do prowadzenia Komendzie Wojewódzkiej Policji w Łodzi. Mundurowi wyjaśniają okoliczności zdarzenia i ustalają podejrzanych.
Poszkodowany 31?latek tego samego dnia opuścił szpital na własną prośbę, zaś pozostawiony na obserwację kierowca wypisał się następnego dnia.

Okradli staruszka
3 września, kilkanaście minut po godz. 17.00, do jednego z mieszkań przy ul. Partyzantów w Opocznie zapukała nieznana para, prawdopodobnie narodowości romskiej. 91?letni mężczyzna wpuścił ich do środka. Kobieta i mężczyzna podstępem dowiedzieli się, gdzie przechowuje on pieniądze, a następnie wykorzystali jego nieuwagę i z szafy ukradli mu 1.200 złotych.

W strażnicy
4 września, w godzinach od 11.00 do 16.00, z nie zamkniętego garażu strażnicy OSP w Skroninie nieznany sprawca ukradł należący do 36?latka portfel z dokumentami i pieniędzmi w kwocie 300 zł.

Zatrzymany z narkotykami
7 września, kwadrans przed godz. 7.00, na ul. Piotrkowskiej w Opocznie policjanci zatrzymali młodego mężczyznę, który miał przy sobie narkotyki i nielegalny tytoń. 19?letni Michał Ś. Miał 1 g środków narkotycznych i 3 kg pociętego tytoniu. Został zatrzymany.

Okradli nietrzeźwego
7 września, w godzinach między 4.00 a 4.50, przy ul. Granicznej w Opocznie nieznani sprawcy wykorzystali stan nietrzeźwości 39?latka i ukradli mężczyźnie plecak, w którym znajdowały się aparat cyfrowy, tablet oraz bluza polarowa. Łączne straty oszacowano na 1.800 zł.

Nieletnia z promilami
W niedzielę, 7 września, późnym wieczorem, z imprezy dożynkowej w Sławnie do opoczyńskiego szpitala przywieziono 15?latkę, która znajdowała się w stanie upojenia alkoholowego. Sprawa trafi do Sądu Rodzinnego i Nieletnich. Prowadzone jest postępowanie mające na celu ustalenie osób, które udostępniły dziewczynie alkohol.

Petardą w wóz strażacki
Podczas tej samej imprezy nieznany sprawca rzucał petardami. Jedna z nich upadła na dach wozu strażackiego OSP w Sławnie. Ta, wybuchając, spowodowała wgniecenie karoserii pojazdu. Straty wyniosły 1.200 zł.

Ryzykowne zakupy w sieci
16 sierpnia 20?letni opocznianin wylicytował na Allegro przenośny komputer. Zapłacił za niego 1.425 zł, ale nie otrzymał ani sprzętu, ani zwrotu gotówki.

Zatankował i odjechał
8 września, około godz. 15.00, nieustalony jeszcze kierowca opla vectry, na stacji paliw przy ul. Piotrkowskiej w Opocznie, zatankował 57 l benzyny za 307 zł i odjechał nie płacąc rachunku.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 37 (896) z dnia 12 Września 2014r.
W dziale Zdarzenia dostępne są również artykuły:

Pokaż pełny spis treści
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »