tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Zdarzenia

 Zdarzyło się

 

Niewybuch w Wielkiej Woli
W środę, 19 marca, po godz. 7.00, w rejonie drogi w Wielkiej Woli (gmina Paradyż) mieszkaniec tej miejscowości odnalazł niewybuch z czasów II wojny światowej ? głowicę kumulacyjną typu pancerfaust. Wybuchowe znalezisko zostało zabezpieczone do czasu przyjazdu saperów z Tomaszowa.

Palili śmieci i? las
10 marca, około godz. 11.00, w pobliżu cmentarza w Mroczkowie Gościnnym (gmina Opoczno) prawodpodobnie pracownicy jednej z firm pogrzebowych palili śmieci. Nie zachowali przy tym wystarczającej ostrożności, co w efekcie doprowadziło do spalenia około 600 sosen rosnących na obszarze 15a. Straty na szkodę prywatnego właściciela oszacowano na 10 tys. zł.

Włamania, kradzieże
* W okresie od 17 do 20 marca, w Wierzchowisku (gmina Żarnów), nieznani sprawcy dostali się do pomieszczenia gospodarczego i skradli z niego wartą 800 zł piłę spalinową. Z sąsiedniego pomieszczenia zabrali olej do piły.
* W nocy z 19 na 20 marca, na terenie działek przy ul. Kuligowskiej w Opocznie, ktoś włamał się do gołębnika i ukradł 9 zaobrączkowanych gołębi pocztowych. Straty wyliczono na 150 zł.
* Tej samej nocy, z jednej z posesji w Brzuzie (gmina Drzewica) złodzieje wynieśli silnik elektryczny o mocy 15 kW i 40 m czterożyłowego przewodu miedzianego. Straty wyniosły 1 tys. zł.
* W okresie od stycznia do 22 marca nieznani sprawcy włamali się do nie zamieszkanego domu w Trzebinie (gmina Drzewica). Ukradli 35 m przewodów elektrycznych i metalowy winkiel od kuchni. Straty wyniosły 400 zł.
* W dniach od 20 do 22 marca złodzieje dostali się do niezamkniętego budynku gospodarczego przy ul. Koneckiej w Paradyżu. 70 m przewodów elektrycznych wywieźli na taczce. Straty wyliczono na 1.500 zł.
* Między 15 a 23 marca w Pilichowicach (gmina Żarnów) złodzieje włamali się do domu jednorodzinnego. Ukradli butlę gazową i magnetowid VHS. Poszkodowany wycenił straty na 1 tys. zł.
* Od soboty, 22 marca, od godz. 14.00 do godz. 23.00 dnia następnego nieznani sprawcy dostali się do nie zamkniętego budynku gospodarczego przy ul. Koneckiej w Paradyżu. Ukradli spawarkę transformatorową i paczkę elektrod. Straty wyceniono na 3.050 zł.

Kradzione nie tuczy?
W sobotni poranek, około godz. 5.30, 28?letni Dariusz M. i 30?letni Paweł K. włamali się do cukierni przy ul. Kopernika i ukradli z niej wart 50 zł tort. Na kradzieży przyłapał ich pracownik piekarni.

Odjechali bez kolegi
22 marca, kwadrans przed północą, trzej mężczyźni zatankowali paliwo za 270 zł, nie mieli jednak zamiaru za nie płacić. Pracownik stacji zatrzymał jednego z nich, 24?letniego Dawida K. Jego dwaj wspólnicy odjechali z miejsca zdarzenia.

Spryskiwacze z VW
Dwa spryskiwacze z VW bora, zaparkowanego przy ul. Biernackiego w Opocznie skradzione zostały 24 marca, w godzinach popołudniowych. Poszkodowany oszacował straty na 200 zł.

Zatrzymani z wódką
24 marca, kilkanaście minut przed godz. 14.00, w jednym ze sklepów samoobsługowych przy ul. Piotrkow?skiej w Opocznie zatrzymano 23?letniego Karola W. i 24?letniego Adriana K., którzy ukradli dwie butelki wódki o łącznej wartości 87 zł.

Odjechali rowerami
23 marca, w godzinach od 10.00 do 19.30, nieznani sprawcy ukradli dwa rowery pozostawione w rejonie skrzyżowania ulic Kopernika i Westerplatte: jeden wart 600 a drugi ? 150 zł.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 13 (872) z dnia 28 Marca 2014r.
W dziale Zdarzenia dostępne są również artykuły:

Pokaż pełny spis treści
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »