tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Zdarzenia

 Zdarzyło się

 


Kradną paliwo
* 27 lutego, około północy, na parkingu w Stoczkach (gmina Mniszków) policjanci zatrzymali złodziei paliwa ? 32?letniego Tomasza P. i 43?letniego Jana W., którzy usiłowali ukraść ze scanii należącej do jednej z piotrkowskich firm około 30 l.
* Tej samej nocy, z 27 na 28 lutego, nieznani sprawcy z nie zamkniętego garażu w Nadolu (gmina Paradyż) ukradli 120 l oleju napędowego i komplet opon. Straty oszacowano na 1 tys. zł.
* W nocy z 28 lutego na 1 marca, na terenie CMK w Idzikowicach, nieznani sprawcy włamali się do dźwigu budowlanego i ukradli z niego 200 l paliwa wartego 1.100 zł.

Włamanie w Drzewicy
W okresie od 5 do 26 lutego nieznani sprawcy włamali się do nie zamieszkanego budynku przy ul. Braci Kobylańskich w Drzewicy i ukradli z niego należące do 69?latki dwie kosiarki, dwa rowery, żeliwne drzwiczki i fajerki od kuchni węglowej.

Hondę spod bloku
26 lutego, spod bloku jednego z opoczyńskich osiedli, nieznani sprawcy ukradli hondę civic. Straty oszacowano na 40 tys. zł.

Nieletni na rauszu
27 lutego, około godz. 20.00, w Ogonowicach (gmina Opoczno) policjanci zatrzymali dwóch nietrzeźwych 17?latków. Chłopcy mieli 0,73 i 0,52 promila alkoholu w organizmie.

Uwaga na oszustów
Oszuści uciekają się do przeróżnych podstępów, aby się wzbogacić. Ich łupem najczęściej padaja osoby starsze, mieszkające samotnie. Tak było i tym razem, 28 lutego w Opocznie, około godz. 11.00 do mieszkania 82?latka przy ul. Partyzantów przyszedł mężczyzna, podający się za pracownika Urzędu Miejskiego. Tłumaczył, że urząd wypłaci mężczyźnie dofinansowanie do emerytury ze środków unijnych, jednakże jego wysokość zostanie wyliczona na podstawie zgromadzonych w domu oszczędności. Mężczyzna wyjął 10 tys. zł, które następnie, wykorzystując nieuwagę staruszka, fałszywy urzędnik ukradł. Policja za naszym pośrednictwem apeluje o zachowanie ostrożności i niewpuszczanie obcych do domu.

Nie zapłacił za krowę
Na policję zgłosił się kolejny rolnik oszukany przez 24?letniego Łukasza D. z powiatu koneckiego. Tym razem pomocy w odzyskaniu należności szukał 60?latek z Adamowa (gmina Opoczno), który od maja czeka na 2.784 zł zapłaty za sprzedane bydło.

Borówki z pola
W okresie od 3 lutego do 1 marca z działki rolnej w Dębie (gmina Poświętne) nieznani sprawcy ukradli 50 krzaków borówki amerykańskiej. Straty na szkodę 41?latka oszacowano na 5 tys. zł.

Zatrzymany z narkotykami
2 marca, kilkanaście minut po północy, na ul. Partyzantów w Opocznie policjanci zatrzymali do kontroli drogowej 25?letniego Michała A. W jego aucie znaleźli przy okazji 13 porcji amfetaminy.

Uszkodzone ogrodzenie
W okresie od 28 lutego do 3 marca, w Miedznej Drewnianej (gmina Białaczów) nieznani sprawcy uszkodzili przęsło betonowego ogrodzenia. Straty wyniosły 150 zł.

Wyłudził telefony
12 lutego 45?letni Andrzej O., mieszkający na terenie powiatu płońskiego, telefonicznie zawarł umowę z jedną z sieci komórkowych i wyłudził cztery aparaty komórkowe na firmę z Kozenina, która ? jak się okazało ? nie istnieje. Straty wyceniono na 580 zł.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 10 (869) z dnia 7 Marca 2014r.
W dziale Zdarzenia dostępne są również artykuły:

Pokaż pełny spis treści
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »