tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Zdarzenia

 Zdarzyło się

 


Czyżby cichy zabójca?
W środę, 12 lutego, około godz. 17.00, dyżurny opoczyńskiej policji został poinformowany przez Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Łodzi, że w Strzyżowie (gm. Drzewica) doszło do zgonu dwóch sióstr, 68? i 73?latki. Ciała odnalazł kuzyn kobiet, który udał się do ich domu, zaniepokojonym tym, że panie od dwóch dni nie pojawiają się w skupie mleka. Z racji tego, że mieszkanie było zamknięte od środka, mężczyzna dostał się do wnętrza piwnicą. Wezwany na miejsce lekarz stwierdził zgon sióstr. Śledczy jako jedną z prawdopodobnych przyczyn śmierci kobiet przyjmują zatrucie tlenkiem węgla.

Niedoszły synobójca
W piątek, 14 lutego, w Bukowcu nad Pilicą (gm. Mniszków), o godz. 1.00, miała miejsce awantura domowa, w skutek której o mało nie doszło do zabójstwa. Uczestniczący w wymianie zdań 56?letni mężczyzna zaatakował drutem do robót ręcznych swego 30?letniego syna, który z poważnymi obrażeniami ciała trafił do szpitala w Tomaszowie Mazowieckim.
Sprawca został zatrzymany i usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa. Decyzją sądu, najbliższe trzy miesiące napastnik spędzi w areszcie.

Dewastator
W niedzielę, 16 lutego, na ul. Piotrkowskiej, między godz. 2.00 a 4.00, nieznany sprawca zniszczył, najprawdopodobniej kamieniem, kamerę monitorującą wejście do marketu. Delikwent zdewastował także lampę oświetleniową i wybił dwie szyby w drzwiach wejściowych do sklepu. Starty oszacowano na 4 000 zł.

Wykorzystali naiwność
* W piątek, 14 lutego, o godz. 10.30, w Kazimierzowie (gm. Paradyż), nieznana kobieta, podając się za lekarkę, weszła do domu samotnej 85?latki, popchnęła ją i ukradła zawieszony na szyi starszej pani woreczek z pieniędzmi. W sakiewce było 260 zł.
* W poniedziałek, 17 lutego, o godz. 13.00, w Domasznie (gm. Drzewica), nieznana kobieta, przedstawiając się jako pracownica ZUS?u, wykorzystała nieuwagę samotnego 81?latka i ukradła mu 1500 zł.

Pasjonaci elektryki
W Celestynowie (gm. Sławno), z nieogrodzonej posesji nieznani sprawcy ukradli pięć silników elektrycznych, przewody oraz włączniki o łącznej wartości 2000 zł. Rabunku dokonano między 2 marca ub. roku a 13 lutego br. na szkodę 61?letniego tomaszowianina.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 8 (867) z dnia 21 Lutego 2014r.
W dziale Zdarzenia dostępne są również artykuły:

Pokaż pełny spis treści
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »