tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Zdarzenia

 Zdarzyło się

 


Zatrzymali złodzieja
W okresie od 20 do 23 stycznia nieznany sprawca dostał się do nie zamkniętego budynku gospodarczego na jednej z posesji w Grudzeniu Lesie (gmina Sławno) i ukradł z niego trzy kilkudziesięciometrowe przedłużacze, trzy formy do próbek betonowych, złom stalowy i około 50 l oleju napędowego. Pokrzywdzony wycenił straty na ponad 1.400 zł. Policjanci zabezpieczyli na miejscu ślady kryminalistyczne. Jeszcze tego samego dnia (23 stycznia) ustalili, że kradzieży dokonał 32?letni mieszkaniec gminy Główczyce, Dominik S., który przebywał w jednym z gospodarstw w Grudzeniu Lesie. Po zebraniu dowodów i przeszukaniu pomieszczeń odzyskano część skradzionego mienia, które zwrócono właścicielowi. Złodziej został zatrzymany. Przyznał się do kradzieży. Grozi mu kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

Bramę z lasu
W okresie od 17 do 22 stycznia z lasu w rejonie Antoniowa (gmina Opoczno) nieznani sprawcy ukradli trzy metalowe bramy i furtkę. Straty na szkodę Nadleśnictwa Smardzewice oszacowano na 336 zł.

Spłoszyli złodziei
24 stycznia, około godz. 3.40, nieznani sprawcy dostali się do zbiorników z paliwem w volvo i scanii zaparkowanych na jednej z posesji w Julianowie (gmina Mniszków). Nie zdążyli jednak ukraść paliwa, ponieważ zostali spłoszeni przez domowników.

"Drwale" staną przed sądem
Trzy tygodnie temu pisaliśmy o zatrzymanych 3 stycznia w Żdżarach (gmina Drzewica) mężczyznach, którzy przewozili kradzione ? jak się okazało ? drzewo. 27?letni Paweł P. i 28?letni Marcin K. wycięli je z lasu Nadleśnictwa Opoczno. Łączne straty oszacowano na 1.300 zł. Po zakończonym postępowaniu drzewiccy policjanci skierowali akt oskarżenia do opoczyńskiej prokuratury. "Drwalom" grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

Odpowiedzą za rozbój
W nocy z 24 na 25 stycznia, w Opocznie trzech młodych mężczyzn napadło, pobiło i okradło 24?latka. Sprawcy już siedzą w areszcie.
Do zdarzenia doszło w godzinach od 0.30 do 1.00, na ul. Piotrkowskiej. Trzej napastnicy podeszli do idącego drugą stroną ulicy opocznianina i zażądali pieniędzy. Kiedy odmówił, zaczęli go bić i kopać po całym ciele. Zabrali mu portfel z 200 zł, dokumentami i kartami bankomatowymi. Dwóch sprawców uciekło, trzeciego poszkodowany przytrzymał. Po chwili na miejscu pojawił się patrol policji, który zatrzymał napastnika. Tego samego dnia, w godzinach dopołudniowych, zatrzymano dwóch pozostałych sprawców. Okazali się nimi 19?letni Bartłomiej K., 24?letni Damian F. i 23?letni Sebastian D. Mężczyznom postawiono zarzut rozboju. 27 stycznia sąd zastosował wobec nich środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące. Grozi im do 12 lat pozbawienia wolności.

Pobalował i ukradł
21 stycznia znajdujący się w stanie nietrzeźwości 32?letni drzewiczanin zgłosił w miejscowym komisariacie, że padł ofiarą rozboju, w wyniku którego stracił 1000 złotych. Mimo trudności w komunikacji z poszkodowanym mundurowi od razu podjęli działania i zatrzymali 33?letniego mieszkańca Drzewicy, który ? jak się okazało ? po wspólnym spotkaniu zakrapianym alkoholem, wykorzystując stan nietrzeźwości kolegi, ukradł mu tysiąc złotych. Część pieniędzy odzyskano, resztę złodziej zdążył już wydać. Sprawca przyznał się do kradzieży pieniędzy. Grozi mu nawet 5 lat więzienia.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 5 (864) z dnia 31 Stycznia 2014r.
W dziale Zdarzenia dostępne są również artykuły:

  Pokaż pełny spis treści
   
  Kontakt z TOP
  Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
  oglotop@pajpress.pl

  Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
  tel: 44 754 41 51

  Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
  tel: 44 754 21 21
  top@pajpress.pl
  Artykuły
  Informator
  Warto wiedzieć
  Twój TOP
  TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
  Zarejestruj konto »