tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Zdarzenia

 Zdarzyło się

 


Żółw bez zezwolenia
18?letni mieszkaniec Opoczna na jednym z portali internetowych oferował do sprzedaży żółwia czerwonolicego, znajdującego się, na podstawie Konwencji Waszyngtońskiej, pod ochroną. W ostatnich dniach października policjanci ustalili, że chłopak nie posiada wymaganego w przypadku tego gatunku zezwolenia oraz dokumentów potwierdzających legalność jego pochodzenia. Jak tłumaczył, dostał go w prezencie od krewnej i nie wiedział, że znajdujące się pod ochroną zwierzę powinno być zarejestrowane w Starostwie Powiatowym, a na jego przetrzymywanie zgodę wydaje regionalny dyrektor ochrony środowiska. Odpowie za oferowanie go do sprzedaży, jak również za brak odpowiednich dokumentów. Zwierzak został przekazany na przetrzymanie ojcu chłopca. Wróci do niego, jeśli okaże się, że wystarczy dopełnić formalności.

Nieletni odpowiedzą za pobicie
29 października, około godz. 8.30, w jednej z opoczyńskich szkół doszło do pobicia. Dwóch gimnazjalistów w wieku 15 lat dotkliwie pobiło swojego rówieśnika, bijąc go rękami i kopiąc po całym ciele. Spowodowali u niego obrażenia w postaci zasinień, podejrzewano również złamanie nosa. Gimnazjaliści odpowiedzą za pobicie przed sądem. Postępowanie prowadzi opoczyński zespół do spraw nieletnich.

Saszetkę z auta
30 października, około godz. 23.00 pomiędzy Krasikiem a Wójcinem (gmina Paradyż) nieznani sprawcy wykorzystując nieuwagę 24?latka dostali się do wnętrza jego VW i skradli z niego pozostawioną na półce saszetkę z pieniędzmi w kwocie 3,5 tys. zł, dokumentami i kartami bankomatowymi.

Włamanie po? klamki
Trzy mosiężne klamki padły łupem złodziei, którzy w nocy z 29 na 30 października włamali się do mieszkania przy ul. Piotrkowskiej w Opocznie. Straty na szkodę 67?latki oszacowano na 300 zł.

Przez okno
W okresie od 24 sierpnia do 2 listopada nieznani sprawcy dostali się przez otwarte okno do niezamieszkanego domu na pl. Narutowicza w Drzewicy. Skradli z niego trzy baterie do zlewozmywaków oraz baterie, radio i przekaźniki samochodowe.

Oszustwo w sieci
21?letnia mieszkanka Opoczna za pośrednictwem Internetu kupiła oferowane przez nieznaną osobę buty. Zapłaciła za nie 498 zł, ale nie otrzymała ani obuwia, ani pieniędzy. Sprawę zgłosiła 3 listopada policji.

Relingi z volvo
2 listopada, w godzinach od 9.00 do 17.00, nieznani sprawcy z osobowego volvo zaparkowanego przy ul. Partyzantów w Opocznie skradli relingi dachowe.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 45 (852) z dnia 8 Listopada 2013r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »