tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
TYNKI GIPSOWE AGREGATEM, cementowo-wapienne, ...
czytaj dalej »

WAZEKTOMIA, tel. 602-19-04-29, ...
czytaj dalej »

@UROLOG dr n. med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA* ...
czytaj dalej »
Baza firm
 
Zdarzenia

 Zdarzyło się

 

Na własne życzenie
5 listopada policjanci przyjęli zgłoszenie o kradzieży telefonu, do jakiej doszło kilka dni wcześniej w lokalu gastronomicznym w Drzewicy. Czterdziestoczteroletni mężczyzna zostawił telefon komórkowy sony ericsson na stoliku i na moment się oddalił. Po powrocie nie znalazł już aparatu wartości 800 zł.

Na parkingu
Nieznani sprawcy 5 listopada skradli dwa komplety tablic rejestracyjnych z volkswagena golfa i BMW, zaparkowanych przy zakładach ceramicznych w Wielkiej Woli (gm. Paradyż).

Dwa włamania
W Opocznie doszło 5 listopada do dwóch włamań do domków jednorodzinnych położonych przy ul. Jarzębinowej i Tuwima. Złodzieje sforsowali okna, dostali się do wnętrza i skradli w jednym przypadku gotówkę i biżuterię o łącznej wartości ok. 20 tys. zł, zaś w drugim - biżuterię, gotówkę, sprzędt RTV i telefon komórkowy, powodując szkodę ok. 7 tys. zł.
Policja apeluje w związku z tym, by zwracać baczniejszą uwagę na obce osoby, kręcące się pozornie bez celu w pobliżu Waszych domów. Złodzieje - jak widać - nie włamują się do przypadkowych domów, lecz najpierw przeprowadzają staranny rekonesans. Sprawdzają, w jakich godzinach nie ma domowników i czy w ogóle warto się trudzić. Lepiej, gdy funkcjonariusze wylegitymują kogoś niewinnego, niż gdybyście mieli być kolejną ofiarą sprytnych złodziei.

Z samochodu
W okresie pomiędzy 1 a 3 listopada z samochodu iveco, zaparkowanego przy stacji paliw w Mniszkowie nieznany sprawca skradł saszetkę z dokumentami i gotówką: dwa tysiące euro, 300 zł i 800 hrywien. Strate poniósł trzydziestoczteroletni obywatel Ukrainy.

Nie mógł?
Czy chęć posiadania jakiegoś nowego gadżetu była tak silna, że nie mógł się jej oprzeć i dopuścił się kradzieży? Nie wiemy, jakimi pobudkami kierował się 16-latek, który na terenie gimnazjum w Żarnowie skradł 9 listopda z plecaka 13-latka telefon komórkowy nokia wartości 1 tys. zł. Telefon odzyskano. Ale czy równie szybko odzyska dobre imię 16-latek?

Co za parka
Do sklepu odzieżowego w Opocznie przy ul. Dworcowej w południe 9 listopada weszła para nastolatków, która nie za bardzo chciała płacić za zakupy. Lepiej im było ukraść parę dresowych spodni wartości 100 zł... Zatrzymano do wyjaśnienia Piotra S.

Wyjaśnią
W chwili, gdy my musimy już wysyłać tekst do druku, trwają jeszcze czynności wyjaśniające wszystkie okoliczności zdarzenia, do jakiego doszło w nocy z 9 na 10 listopada. Ze wstępnych ustaleń wynika, że przypadkowa osoba zauważyła bójkę z udziałem ośmiu mężczyzn w okolicy jednego z opoczyńskich lokali i telefonicznie powiadomiła policję. Pięciu mężczyzn, w wieku 18, 20, 23, 28 i 36 lat najprawdopodobniej napadło na trzech innych, w wieku 25, 33 i 37 lat. Jeden z agresorów w trakcie bójki skradł telefon komórkowy nokia, który później odnaleziono przy zatrzymanym. Napastnicy zostali zatrzymani do wyjaśnienia.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 45 (644) z dnia 13 Listopada 2009r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »