tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Zdarzenia

 Zdarzyło się

 


Drzewo z lasu
9 października, około godz. 18.00, w lesie w rejonie Parczowa (gmina Białaczów) 60-letni Stanisław W., jego 46-letni brat Michał oraz jeszcze jeden, nieustalony dotąd mężczyzna, wycięli i ukradli sosny i osiki. Trwa postępowanie w tej sprawie.

Uwaga na oszustów
9 października, około południa, do jednego z domów w Bronowie weszła nieznana kobieta. Niepełnosprawnej kobiecie ukradła 1,2 tys. zł.

Portfel z plecaka
7 października, w LO w Opocznie nieznany sprawca z plecaka 18-latka ukradł portfel z dokumentami i pieniędzmi w kwocie 120 zł. Łączne straty oszacowano na 235 zł.

Ukradli silnik
W okresie od 5 do 8 października w Zdyszewicach nieznani sprawcy z budynku gospodarczego na jednej z posesji ukradli silnik trzyfazowy z przewodem elektrycznym. Straty na szkodę mieszkańca Zdyszewic wyniosły 550 zł.

Spod lady
10 października, między godziną 17.30 a 18.00, w jednym ze sklepów przy ul. Partyzantów w Opocznie, z nie zamkniętej metalowej kasetki pozostawionej pod ladą nieznany sprawca ukradł 1 tys. zł. Nie pogardził również portfelem, w którym poza dokumentami było 170 zł. Poszkodowana to 51-letnia kobieta.

CB-radio z peugeota
11 października, kwadrans przed godz. 14.00, z peugeota zaparkowanego na parkingu osiedlowym przy ul. Piotrkowskiej w Opocznie nieznani sprawcy ukradli antenę CB-radio. Poszkodowany opocznianin wycenił straty na 200 zł.

Włam na fejsie
11 października 22-latka powiadomiła policję o włamaniu na jej konto na Facebooku. Twierdzi, że dokonał tego jej były chłopak, 21-latek, który miał korzystać z tego konta od maja - bez jej wiedzy i zgody. Sprawę wyjaśni policja.

Rower z podwórka
W nocy z 12 na 13 października z jednej z posesji w Woli Załężnej (gmina Opoczno) nieznany sprawca ukradł rower wart 500 zł. Jego utratę zgłosiła 27-latka.

Zatrzymany z kołpakami
14 października, około godz. 15.40, na ul. Armii Krajowej w Opocznie policjanci zatrzymali w pościgu 14-latka, który chwilę wcześniej ukradł warte 150 zł cztery kołpaki od peugeota należącego do 37-latki. Policja ustala dane towarzyszącego mu kolegi.

Hieny przy Granicznej
W okresie od 29 września do 14 października z jednego z nagrobków na cmentarzu przy ul. Granicznej w Opocznie nieznany sprawca ukradł metalowa figurę wartą 1,5 tys. zł. Straty zgłosiła 58-latka.

Nie płaci za bydło
Kilka miesięcy temu mieszkaniec Radoszyc (woj. świętokrzyskie) skupował na terenie naszego powiatu bydło. Nie płacił jednak przy zakupie, a umawiał się ze sprzedającymi na odroczony termin płatności. Mimo jego upływu należności nie spływają, a kolejni rolnicy zgłaszają się teraz na policję. 14 października sprawę zgłosiła funkcjonariuszom mieszkanka Adamowa (gmina Opoczno), która za byka już dawno powinna otrzymać 3,5 tys. zł.

Włam do kiosku
W nocy z 12 na 13 października nieznani sprawcy włamali się do saloniku prasowego przy ul. Westerplatte w Opocznie. Ukradli z niego papierosy oraz pieniądze ? 400 zł. Poszkodowany 53-latek oszacował łączne straty na nie mniej niż 5 tys. zł.

Paliwo i silnik
15 października powiadomiono policjęe o kradzieży w Zdyszewicach (gmina Żarnów). Nieznani sprawcy z ciągnika pozostawionego pod wiatą na jednej z posesji ukradli 55 l oleju napędowego oraz akumulator, powodując straty w wysokości 1 tys. zł na szkodę 66-latka. Spod tej samej wiaty skradziono pilarkę spalinową oraz silnik z wózkiem (który porzucono nieopodal miejsca zdarzenia), należące do 55-latka, który ocenił straty na 1,2 tys. zł.

Złomiarze na kolei
W nocy z 15 na 16 października na linii kolejowej w rejonie Idzikowic nieznani sprawcy ukradli 20 m miedzianego przewodu. Straty na szkodę firmy Rem-Trak nie zostały jeszcze oszacowane.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 42 (849) z dnia 18 Października 2013r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »