tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Zdarzenia

 Zdarzyło się

 

Zamykajcie auta!
* W nocy z 30 na 31 lipca, w godzinach od 20.20 do 8.30, z nie zamkniętego renaulta zaparkowanego przy ul. Kopernika w Opocznie nieznani sprawcy ukradli wkrętarkę, nawigację i antenę CB. Łączne straty wyniosły 680 zł.
* 3 sierpnia, około godz. 4.40, na parkingu osiedlowym przy ul. Marii Skłodowskiej-Curie w Opocznie, nieznany sprawca skradł z niezamkniętego renaulta radio CB. Poszkodowany to 29-letni opocznianin.
Wandale niszczą mienie
* 31 lipca, około godz. 13.20, nieznani sprawcy pomalowali markerem murek z tablicą pamiątkową przy ul. Kowalskiego w Opocznie. Straty na szkodę Urzędu Miejskiego nie są znane.
* 6 sierpnia, około północy, nieznani sprawcy zniszczyli baner reklamowy rozwieszony przy ul. Piotrkowskiej w Opocznie. Straty na szkodę 54-letniego opocznianina oszacowano na 3,5 tys. zł.
Włam do piwnicy
W okresie od 10 do 31 lipca nieznani sprawcy włamali się do piwnicy w jednym z bloków przy ul. Wyszyńskiego w Opocznie. Skradli z niej lodówkę turystyczną oraz chemię gospodarczą. Straty na szkodę 35-letniego opocznianina wyniosły 600 zł.
Złomiarze na torach
31 lipca, około godz. 22.15, na szlaku CMK w rejonie stacji PKP w Idzikowicach nieznani sprawcy wymontowali i skradli dwie miedziane linki o długości 3 m każda. PKP jeszcze nie oszacowało strat.
Odjechali skradzionymi rowerami
* 30 lipca, w godz. od 20.00 do 23.00, z jednej z posesji przy ul. Inowłodzkiej w Opocznie skradziono rower scott o wartości 1.200 zł. Poszkodowana to 39-letnia opocznianka.
* 1 sierpnia, w godz. od 9.00 do 15.00, złodzieje odjechali rowerem giant, pozostawionym przy ul. Fabrycznej w Drzewicy. Drzewiczanin oszacował straty na 1,200 zł.
Ryzykowne zakupy przez Internet
24-letni mieszkaniec naszego powiatu został oszukany za pośrednictwem portalu internetowego, na którym chciał kupić VW transportera. Na przełomie lipca i sierpnia wpłacił na poczet należności za auto zaliczkę w wysokości 2 tys. zł. Do transakcji jednak nie doszło - sprzedający wycofał swoją ofertę, nie udało się też z nim później skontaktować.
Elektryczność poza licznikiem
W okresie od 18 czerwca do 2 sierpnia jedna z lokatorek budynku ZGM na pl. Kościuszki w Opocznie dokonywała kradzieży energii elektrycznej za pomocą nielegalnego podłączenia z ominięciem licznika. Straty na szkodę ZGM oszacowano na 1.800 zł.
Odpowiedzą za znieważenie
policjanta
3 sierpnia, kilka minut po północy, podczas interwencji policji w Zarzęcinie (gmina Mniszków) dwaj mieszkańcy powiatu gliwickiego naruszyli nietykalność cielesną i znieważyli funkcjonariusza wypełniającego obowiązki służbowe. Policjanci zatrzymali jednego z nich, 47-letniego Ryszarda P., który złożył jednak wyjaśnienia dopiero po wytrzeźwieniu - w chwili zatrzymania miał w organizmie 1,5 promila alkoholu. Drugi z mężczyzn, 60-letni Edward G., z uwagi na obrażenia ciała został przewieziony do szpitala w Piotrkowie. Jak się później okazało uciekł z lecznicy, lecz chwilę później został zatrzymany przez policję i osadzony. Obaj mężczyźni odpowiedzą za swoje wybryki przed sądem.
Komórkę w barze
3 sierpnia, około godz. 20.00, w barze w Kraszkowie nieznany sprawca ukradł należący do 54-letniej radomianki telefon komórkowy samsung. Straty oszacowano na 120 zł.
Bójka na dyskotece
4 sierpnia, około godz. 23.00, w rejonie dyskoteki w Sobawinach (gmina Opoczno) doszło do bójki kilku mężczyzn. W jej wyniku trzech uczestników bijatyki odniosło obrażenia: 38-latek doznał złamania nosa z przemieszczeniem, a trzech 23-latków otarć naskórka w okolicach oczu, wybicia zęba, stłuczenia głowy, ogólnych potłuczeń i rozcięcia dolnej wargi.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 32 (839) z dnia 9 Sierpnia 2013r.
W dziale Zdarzenia dostępne są również artykuły:

Pokaż pełny spis treści
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »