tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
TYNKI GIPSOWE AGREGATEM, cementowo-wapienne, ...
czytaj dalej »

WAZEKTOMIA, tel. 602-19-04-29, ...
czytaj dalej »

Zatrudnię brukarzy/ekipy. Praca w Warszawie. ...
czytaj dalej »
Baza firm
 
Zdarzenia

 Zdarzyło się

 

Niemili goście
Nie wszyscy przyjezdni są mile widziani. Obojętne czy przyjeżdżają zza miedzy, czy też zza granicy. Na pewno sprzedawczyni z opoczyńskiego salonu kosmetycznego nie będzie już chciała więcej widzieć Rumunów, którzy 22 października odwiedzili sklep przy ul. Kopernika. A historia jest krótka: jedna z kobiet zakupiła kosmetyki i zapłaciła banknotem 200-złotowym. Jednak, po otrzymaniu reszty, stwierdziła, że przemyślała sprawę i chyba jest to za drogo i poprosiła o przyjęcie zwrotu kosmetyków i oddanie jej pieniędzy. Sprzedawczyni przyjęła kosmetyki, oddała 200 zł, lecz - ku jej zdumieniu - kobieta zamiast oddać jej wydaną resztę (110 zł) wyszła ze sklepu i wsiadła do samochodu wraz z towarzyszącymi jej rodakami. Jakby tego było mało, wraz z ich wyjściem przepadł też telefon komórkowy samsung wartości 300 zł.
Na podniesiony przez sprzedawczynię alarm zareagował znajdujący się w pobliżu policjant, który szybko zorganizował akcję pościgu za uciekającymi. Samochód udało się zatrzymać w Klinach, a przy zatrzymanych - znaleziono m.in. skradziony telefon.
W pojeździe przebywały cztery osoby dorosłe (mężczyzna i trzy kobiety) i czwórka nieletnich dzieci w wieku od 3 do 11 lat. Dorosłych poproszono o udanie się wspólnie z policjantami na komendę policji w Opocznie w celu złożenia wyjaśnień. Dwie panie: Mindra V. i Ilena V., sprawczynie kradzieży, zostały zatrzymane w policyjnej izbie. Nieletnie dzieci przekazano pod opiekę 29-letniego mężczyzny, Marcu V. O zaistniałym incydencie powiadomiona została ambasada Rumunii.

Z posesji
W okresie pomiędzy 19 a 23 października w Radoni (gm. Mniszków) nieznani sprawcy skradli z terenu posesji rozrusznik do ciągnika ursus 360, dwa wałki przekaźnikowe do maszyn rolniczych, silnik elektryczny oraz dwa koła samochodowe. Skradzionych rzeczy nie dało się schować do kieszeni więc złodzieje skradli dodatkowo taczkę, na której wywieźli łupy. Poszkodowany 53-letni mężczyzna wycenił szodę na 2 tys. zł.
Z mieszkania
Nie dał się się też schować do kieszeni łup wyniesiony z mieszkania w Ruszenicach (gm Żarnów). Tu złodzieje musieli się trochę namęczyć, by w okresie pomiędzy 12 a 24 października wynieść pralkę automatyczną i pilarkę spalinową. Poszkodowany 53-letni mężczyzna wycenił szkodę na 1900 zł.

Odnaleziony martwy
W poniedziałek, 19 października rodzina zgłosiła zaginięcie 61-letniego Henryka W. Wszczęto poszukiwania, lecz pomimo ich szerokiego zakresu mężczyzny nie udało się odszukać. Policjanci i strażacy przeszukiwali bardzo rozległy i trudny, podmokły, grzączki teren. Do poszukiwań, trwających aż do niedzieli, dołączyli się również mieszkańcy pobliskiej Trzebiny (gm. Drzewica). Po południu 25 października udało się odnaleźć zaginionego mężczyznę, który leżał w wodzie w rowie. Niestety, był martwy.
Postępowanie w tej sprawie prowadzi Komisariat Policji w Drzewicy pod nadzorem prokuratora.

Z SDH
W nocy z 24 na 25 października w Opocznie nieznany dotychczas sprawca wybił szybę wystawową w SDH, wszedł do wnętrza, uszkodził automat do gry i skradł pieniędzy. Postępowanie w tej sprawie prowadzi opoczyńska KPP.

Z lokalu
W nocy z 25 na 26 października w Opocznie nieznany dotychczas sprawca wybił szybę w lokalu gastronomicznym przy ul. Inowłodzkiej, wszedł do wnętrza, gdzie włamał się do automatów do gry, skąd skradł ok. 5 tys. zł. Dodatkowo złodziejaszek zabrał sześć butelek wódki i dziesięć paczek papierosów.

Zatankowali
W nocy z 27 na 28 października w Trojanowicach (gm. Żarnów) nieznani sprawcy włamali się do mercedesa atego i skradli 130 l oleju napędowego wartości 500 zł.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 43 (642) z dnia 30 Października 2009r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »