tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Zdarzenia

 Zdarzyło się

 


Oszukał staruszkę
Mimo naszych ostrzeżeń oraz apeli policji niektóre, głównie starsze osoby, wciąż dają się naciągnąć oszustom na pokaźne sumy. 25 marca, około godz. 9.00, w Miedznej Murowanej do domu 79?latki przyszedł około 40?letni mężczyzna, który, podając się za pracownika Urzędu Gminy, zaoferował kobiecie wypłate 100 tys. zł w zamian za opłacenie podatku w wysokości 8 tys. zł. Kobieta dała mu 4.150 zł, wszystkie oszczędności. Oszust zniknął z pieniędzmi.

Kradną paliwo
* W nocy z 25 na 26 marca nieznani sprawcy włamali się do garażu przy ul. Kolberga w Opocznie. Z zaparkowanych w nim pojazdów skradli 200 l oleju napędowego oraz rozdzielacz powietrza. Straty na szkodę Rolniczej Spółdzielni Produkcyjnej ?Wolność? oszacowano na 1,1 tys. zł.
* W nocy z 27 na 28 marca, między godz. 20.00 a 2.40, w Trojanowicach nieznani sprawcy z zaparkowanego w rejonie stacji paliw samochodu ciężarowego ukradli 100 l oleju napędowego. Straty na szkodę firmy z Ostrówka oszacowano na 600 zł.

Bez koncesji
27 marca, około godz. 9.00, w jednym ze sklepów w Kazimierzowie (gmina Paradyż) 57?letnia kobieta sprzedawała alkohol nie posiadając wymaganego zezwolenia. Odpowie z ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi.

Spłoszyli włamywaczy
* 28 marca, około godz. 23.40, nieznany sprawca próbował włamać się do chińskiego centrum handlowego przy ul. 17 Stycznia w Opocznie. Do wnętrza chciał dostać się wchodząc po drabinie do budynku. Został jednak spłoszony przez właściciela, który nocował w sklepie. Straty spowodowane uszkodzeniem okna oszacowano na 1 tys. zł.
* W nocy z 2 na 3 kwietnia, około godz. 24.00, w restauracji w Trojanowicach nieznani sprawcy dostali się do wnętrza i z automatu do gier usiłowali skraść pieniądze. Nie obłowili się jednak, bowiem spłoszyła ich pracownica lokalu. Straty nie zostały jeszcze oszacowane.

Kołpaki od forda
W nocy z 29 na 30 marca nieznani sprawcy ukradli 4 kołpaki od forda mondeo zaparkowanego przy ul. Skłodowskiej-Curie. Spowodowali tym straty w wysokości 200 zł na szkodę 35?letniego opocznianina.

Oszustwo internetowe
W grudniu ubiegłego roku 52?letni mieszkaniec naszego powiatu zapłacił 850 euro za samochód, który chciał kupić za pośrednictwem strony internetowej oto.moto. Wpłatę potwierdzono, jednak do tej pory nabywca nie otrzymał auta ? ze sprzedającym już nie można się skontaktować.

Z pomieszczenia gospodarczego
* W okresie od 28 do 30 marca nieznani sprawcy włamali się do pomieszczenia gospodarczego przy ul. św. Wojciecha w Opocznie i skradli z niego kosę spalinową, drabinę aluminiową oraz rower górski. Straty oszacowano na 3 tys. zł.
* W okresie od 29 marca do 2 kwietnia nieznani sprawcy włamali się do budynku gospodarczego przy ul. Staromiejskiej w Opocznie. Skradli wykaszarkę i kosiarkę elektryczną. Straty na szkodę 58?letniego opocznianina oszacowano na 300 zł.

Z kopalni
W okresie od 30 do 31 marca z terenu kopalni w Grudzeniu Lesie (gmina Sławno) nieznani sprawcy ukradli 10 m miedzianego kabla elektrycznego. Straty oszacowano wstępnie na 10 tys. zł.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 14 (821) z dnia 5 Kwietnia 2013r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »