tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Zdarzenia

 Zdarzyło się

 

Z posesji
W okresie pomiędzy 11 a 17 października w Wąglanach (gm. Białaczów) nieznany sprawca skradł silnik elektryczny od betoniarki, czym spowodował szkodę w wysokości 400 zł.

Sezon grzewczy?
Jedną z oznak zbliżającej się zimy jest aktywność złodziei. A raczej obiekty budzące ich zainteresowanie...
W nocy z 13 na 14 października w Paszkowicach (gm. Żarnów) nieznani sprawcy włamali się do sali zabaw przy remizie OSP i skradli pompę elektryczną od pieca centralnego ogrzewania.

Wandale
* W nocy z 15 na 16 października w Opocznie nieznani sprawcy porysowali karoserię i uszkodzili przednią szybę w mercedesie sprinterze, zaparkowanym przy ul. Kopernika. Poszkodowany ocenił szkodę na 1500 zł.
* 19 października oficer dyżurny KPP w Opocznie przyjął zgłoszenie o zniszczeniu mienia, do jakiego doszło w okresie pomiędzy 3 sierpnia a 6 października. Nieznany sprawca zniszczył wyposażenie małej elektrowni wodnej, usytuowanej na Drzewiczce w Opocznie przy ul. Parkowej. Wandal przeciął rurę poliuretanową oraz zrobił dziurę w rurociągu.

Zatrzymany
16 października o godz. 20.30 opoczyńscy policjanci zatrzymali na ul. Kopernika poszukiwanego listem gończym 51-letniego Michała B. Mężczyzna był poszukiwany przez sąd w celu odbycia kary za dokonaną kradzież z włamaniem.

Zatrzymany w pościgu
Wieczorem 17 października 27-letni Jarosław M. nie mógł się oprzeć pokusie posiadania bajeranckich tub basowych, które zauważył w fiacie brava, zaparkowanym w Opocznie przy ul. Kopernika. Pokusa była tak silna, że wybił szyby w samochodzie i skradł dwie tuby oraz panel radia JVC, czym spowodował szkodę w wysokości 1300 zł. Przy okazji zgarnął 200 zł, które znalazł w pojeździe 27-latka. Tuby przerzucił do swojego malucha i odjechał z miejsca kradzieży. Nie odjechał zbyt daleko, bowiem jego bolid nie miał szans z policyjnym radiowozem, który ruszył w pościg za złodziejem.
A tak na marginesie: dwie tuby basowe dudniące w maluchu? Przecież fale dźwiękowe mogłyby go rozerwać na kawałki...

Z budynku
W okresie pomiędzy 16 a 18 października w Łysej Górze (gm. Żarnów) nieznani dotychczas sprawcy przecięli kłódki zabezpieczające drzwi budynku gospodarczego i z wnętrza skradli dwie szlifierki kątowe, rower oraz maszynę do cięcia glazury, czym spowodowali szkodę w wysokości 1500 zł.

Tak dla jaj?
W zasadzie to nie wiadomo, co pchnęło dwoje młodych ludzi do takiego zachowania. Wiadomo tylko na pewno jedno - chyba nie do końca było to zachowanie przemyślane. Teraz mają czas, by pomyśleć w policyjnej izbie zatrzymań...
Po południu 20 października w Opocznie na ul. Limanowskiego dwoje młodych ludzi: 23-letnia łodzianka Monika B. oraz towarzyszący jej 22-letni opocznianin Łukasz G. na widok policyjnego patrolu bez żadnej przyczyny zaczęli lżyć funkcjonariuszy, używając słów powszechnie uważanych za obraźliwe i wulgarne. Gdy policjanci chcieli ich wylegitymować zaczęli się szarpać i chcieli się bić z funkcjonariuszami na służbie.
Na takie postępowanie policjanci mogą zareagować tylko w jeden sposób: zatrzymując krewką parkę w policyjnej izbie zatrzymań. Choć oboje w sposób widoczny byli w stanie nietrzeźwym, to jednak odmówili dmuchania w balonik. Teraz przyjdzie im odpowiedzieć za znieważanie funkcjonariuszy i naruszenie ich nietykalności. Postępowanie w tej sprawie prowadzi opoczyńska KPP.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 42 (641) z dnia 23 Października 2009r.
W dziale Zdarzenia dostępne są również artykuły:

Pokaż pełny spis treści
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »