tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Zdarzenia

 Zdarzyło się

 


Znowu rynny
Po raz kolejny łupem złodziei padły miedziane rynny kościółka pw. św. Marii Magdaleny przy ul. Moniuszki w Opocznie. Do kradzieży doszło w okresie od godz. 16.00 1 lutego do godz. 11.00 dnia następnego. Nieznani sprawcy skradli 4,5 m rynny. Straty na szkodę parafii św. Bartłomieja oszacowano na 1 tys. zł.

Zniszczyli budynek
W okresie od 3 stycznia do 2 lutego nieznani sprawcy zdewastowali wnętrze oraz dach murowanego budynku gospodarczego usytuowanego na niezamieszkanej posesji przy ul. Stawowej w Drzewicy. Straty na szkodę 60?letniego drzewiczanina oszacowano na 3,5 tys. zł.

Uszkodzone auta
* 4 lutego nieznani sprawcy porysowali karoserię toyoty yaris zaparkowanej przy ul. Westerplatte w Opocznie. Straty na szkodę warszawskiej firmy oszacowano na 120 zł.
* W okresie od 3 do 4 lutego nieznani sprawcy zdewastowali ciągnik siodłowy iveco zaparkowany na ogrodzonej, ale nie zamkniętej posesji przy pl. Narutowicza w Drzewicy. Od pojazdu urwano wszelkie elementy zewnętrznego wyposażenia, m.in. wycieraczki, lusterka, osłony aluminiowe, zbiornik paliwa. Poszkodowany to 43?letni drzewiczanin. Strat jeszcze nie oszacowano.

Uwaga ? oszuści!
W ostatnich dniach na terenie naszego powiatu odnotowano kilka przypadków oszustw polegających na wyłudzeniu pieniędzy ? najczęściej od osób starszych. Podobne zdarzenie miało miejsce we wtorek, 5 lutego na terenie gminy Poświętne. Około godz. 10.20 prowadzącego rower 90?latka zaczepił około 40?letni mężczyzna poruszający się ciemnym samochodem osobowym. Zaproponował staruszkowi wypłatę 60 tys. zł odszkodowania za prace ziemne wykonywane w czasie II wojny światowej. W zamian zażądał jednak pieniędzy w kwocie 30 tys. zł. Mimo że mieszkaniec gminy Poświętne nie miał takiej sumy, oszust pojechał z nim do domu i tam próbował wyrwać mu 400 zł. Na szczęście starszemu mężczyźnie udało się obronić i uniknąć kradzieży. Oszust odjechał w nieznane.
Policja apeluje, aby uważać na wszelkie próby wyłudzenia pieniędzy. Na oszustów najbardziej narażone są właśnie osoby starsze. Pamiętajmy, aby nie ufać obcym i o wszelkich próbach wyłudzenia pieniędzy informować policję.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 6 (813) z dnia 8 Lutego 2013r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »