tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
@UROLOG dr n. med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA* ...
czytaj dalej »

WAZEKTOMIA, tel. 602-19-04-29, ...
czytaj dalej »

ZATRUDNIĘ ELEKTRYKÓW, POMOC ELEKTRYKA, TEL. ...
czytaj dalej »
Baza firm
 
Zdarzenia

 Zdarzyło się

 

Odnaleźli zaginioną
10 stycznia zgłoszono na policji zaginięcie 78?latki, mieszkanki Pilichowic. Schorowana kobieta wyszła z domu w godzinach nocnych. Zorganizowana akcja poszukiwawcza zakończyła się sukcesem. Funkcjonariusze z wydziału ruchu drogowego odnaleźli ją w rejonie torów kolejowych. Przewieziono ją do szpitala na obserwację.

Zatrzymana na gorącym
10 stycznia, około godz. 11.00, w sklepie chemicznym przy ul. Kopernika ochroniarze zatrzymali na gorącym uczynku 33?latkę, Dorotę W., która kradła kosmetyki. Okazało się, że nie był to jej pierwszy raz. Wezwano policję, która zatrzymała sprawczynię do wyjaśnienia. Kosmetyki zwrócono, jednak ich wartość była na tyle wysoka, że kobieta odpowie za przestępstwo.

Niebezpieczne zakupy w sieci
Po raz kolejny okazuje się, że zakupy dokonywane za pośrednictwem sieci mogą być niebezpieczne. Przekonał się o tym 16?latek z Opoczna, który chciał kupić na Allegro aparat fotograficzny. Jeszcze w listopadzie zapłacił za niego 145 zł, jednak do 11 stycznia nie otrzymał ani aparatu, ani zwrotu pieniędzy.

Uszkodzili sygnalizację
na przejeździe
13 stycznia, około godz. 17.30 nieznani sprawcy uszkodzili trzy linki sygnalizacji kolejowej na przejeździe Opoczno ? Ogonowice. Wandale doprowadzili do przerwania łączności z czujnikiem bezpieczeństwa przejazdu, co spowodowało, że lampy sygnalizacyjne pozostawały cały czas włączone. Tym samym stworzyli zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Żadnych świętości
Po raz kolejny na opoczyńskich cmentarzach pojawiły się hieny cmentarne, dla których elementy nagrobków bywają czasem sporym łupem. Tak było w przypadku kradzieży dokonanej od 13 do 14 stycznia na cmentarzu przy ul. Granicznej w Opocznie. Nieznani sprawcy ukradli z jednego z nagrobków mosiężną figurę anioła wartą 2 tys. zł. Poszkodowany to 56?latek z Opoczna.

Ewakuacja w Drzewicy
W poniedziałek, 14 stycznia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Drzewicy przeprowadzono akcję ewakuacyjną. Jej powodem było rozlanie przez jednego z pracowników placówki nieznanej cieczy chemicznej o drażniącym zapachu. Na szczęście zdarzenie miało miejsce w godzinach popołudniowych, kiedy w szkole przebywały tylko cztery osoby. Przeprowadzono ewakuację. Na miejsce przyjechała policja, straż pożarna oraz pogotowie ratunkowe ? na wypadek, gdyby komuś trzeba było udzielić pomocy medycznej. Strażacy unieszkodliwili, środek wietrząc pomieszczenia. Czy substancja naprawdę była szkodliwa ? wykażą badania. Akcja dowiodła jednak, że w sytuacji zagrożenia odpowiednie służby stają na wysokości zadania.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 3 (810) z dnia 18 Stycznia 2013r.
W dziale Zdarzenia dostępne są również artykuły:

Pokaż pełny spis treści
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »