tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
TYNKI GIPSOWE AGREGATEM, cementowo-wapienne, ...
czytaj dalej »

WAZEKTOMIA, tel. 602-19-04-29, ...
czytaj dalej »

@UROLOG dr n. med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA* ...
czytaj dalej »
Baza firm
 
Zdarzenia

 Zdarzyło się

 


Przygotowania do sezonu
Nie ma co ukrywać w tym tygodniu żegnamy lato. Nadejdą jesienne niepogody i chłody. Trzeba więc będzie zacząć kosztowny sezon grzewczy. Niektórzy przezornie już rozpoczęli przygotowania, ale? chcieli uniknąć kosztów, kradnąc drzewo z lasu. 12 września, około godz. 14.00 właścicielowi działki leśnej w Grębenicach (gm. Żarnów) udało się zatrzymać szykujących się już do odjazdu z 7 m3 skradzionego drewna sosnowego trzech mężczyzn. Byli to: 38-letni mieszkaniec woj. świętokrzyskiego Dariusz A. oraz 49-letni Andrzej Z. i 52-letni Roman Ś. Oszczędność nie wyszła, ale koszty będą. I to dość spore, gdy amatorzy cudzego staną przed sądem?

Bombowe znalezisko cd.
W minionym tygodniu pisaliśmy o ujawnieniu w Dzielnej (gm. Opoczno) co najmniej kilkudziesięciu pocisków z okresu II wojny światowej. Później okazało się, że w sumie saperzy odnaleźli w Dzielnej wyjątkowo duży arsenał - blisko 500 sztuk rozmaitych pocisków. Nie był to jednak koniec tych niebezpiecznych znalezisk. Rano 14 września w Mroczkowie Gościnnym (gm. Opoczno) natrafiono na 20 kolejnych pocisków, które unieszkodliwili saperzy z Tomaszowa Mazowieckiego.
Zaledwie kilka dni później, 17 września, ponownie w Dzielnej przy drodze K-12 saperzy natrafili na kolejne trzy egzemplarze ?zardzewiałej śmierci? - pociski moździerzowe i artyleryjski.

Nielegalny
14 września w Radzicach (gm. Drzewica) policjanci z komisariatu w Drzewicy ujawnili na posesji 47-letniego Stanisława G. charta, na posiadanie którego właściciel nie miał odpowiednich uprawnień. Przypominamy, że wszyscy właściciele psów tej rasy muszą spełniać określone warunki i mieć komplet dokumentów, w tym zezwolenie na hodowlę. O dalszych losach właściciela oraz psa zadecyduje sąd.

Zagrożeni
Najczęściej o jakimś uczniu mówi się, że jest ?zagrożony?, gdy jego oceny wskazują na konieczność pozostania na drugi rok w tej samej klasie. Zapominamy przy tym, że bycie zagrożonym może oznaczać też, że uczniowi grozi niebezpieczeństwo demoralizacji. Nastolatki bardzo łatwo i szybko dają się wciągnąć na złą ścieżkę i trzeba im pomóc zrozumieć, że nie tędy wiedzie droga do dorosłości, że mogą sobie zmarnować już na starcie własne życie?
Rano,17 września w Opocznie uwagę policjantów przyciągnęła grupa nastolatków w rejonie ul. Piotrkowskiej. Choć był to czas zajęć lekcyjnych najwyraźniej młodzi ludzie ani myśleli skierować swe kroki do szkoły, lecz wyszukali sobie zaciszne miejsce, by tam zapalić papieroska. W końcu trzeba jakoś zabić czas, zanim wróci się do domu?
Policjanci jednak stwierdzili, że z większą korzyścią małolatom wyjdzie spędzenie czasu na zdobywaniu wiedzy, dlatego odprowadzili do szkoły dwóch 14-latków, dwoje 15-latków, jedną 16-latkę i jednego 17-latka. Tam przekazali ich pod opiekę nauczycieli. Dodamy tu, gwoli ścisłości, że jeden z małolatów popadł już wcześniej w konflikt z prawem.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 38 (793) z dnia 21 Września 2012r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »