tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
Inżynier i Nauczyciel Matematyki chętnie udzieli ...
czytaj dalej »

UROLOG dr n. med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA* ...
czytaj dalej »

Sprzedam mieszkanie 67 m2, tel. 603 063 ...
czytaj dalej »
Baza firm
 
Zdarzenia

 Zdarzyło się

 

Włamania
* W nocy z 7 na 8 lutego w Brzustowcu (gm. Drzewica) nieznany sprawca włamał się do pomieszczenia gospodarczego przy jednej z posesji i skradł spawarkę elektryczną.
* W nocy z 9 na 10 lutego w Opocznie nieznany sprawca włamał się do pomieszczenia biurowego w Opocznie przy ul. Inowłodzkiej i skradł laptop.

Kosztowna nieuwaga
9 lutego wieczorem 41–letnia kobieta czyniła zakupy w sklepie w Opocznie, przy ul. Spacerowej. I choć nie jest to okres przedświąteczny, gdy większość klientów ogrania gorączka zakupów, to jednak była tak zaaferowana towarami, że przestała uważać na własną torebkę. Wykorzystał to nieznany (dotychczas) złodziej, który skradł jej Nokię.

Niekorzystne
* Mimo wielokrotnie powtarzanych apeli o rozważne dokonywanie zakupów drogą internetową, wciąż pojawiają się naiwni klienci padający ofiarami e–oszustów. Tym razem 10 lutego na policję zgłosiła się 43–letnia kobieta, która na początku stycznia wpłaciła pieniądze na konto internetowe i dotąd nie otrzymała zamówionych towarów, masażera do ciała oraz nawilżacza.
* Do niekorzystnego rozporządzenia mieniem doszło jeszcze w jednym przypadku. 11 lutego 17–letni chłopak zgłosił fakt, że padł ofiarą e–oszusta. Jak się okazało, dokonał on drogą elektroniczną zakupu Nokii. Według umowy wpłacił na konto 500 zł i wysłał swój telefon sony ericcson, jednak nie otrzymał nic w zamian.

Zlekceważyła
O tym, że absolutnie nie wolno sprzedawać alkoholu osobom do lat 18, wie każde dziecko, bo przecież w każdym punkcie sprzedaży widnieje taka tabliczka. Udostępnianie lub sprzedaż alkoholu nieletnim jest niedopuszczalna przez prawo, a ten przepis zlekceważyła pani w jednym z opoczyńskich marketów (co zresztą nie było wyjątkiem!). 10 lutego sprzedawczyni dopuściła się nie tylko tego jednego naruszenia prawa – złamała również przepis zakazujący sprzedaży alkoholu osobom nietrzeźwym!
Owa zupełnie nieodpowiedzialna pani sprzedała nietrzeźwemu małolatowi dwie butelki wódki oraz piwo. Ktoś jednak wezwał policję i smarkacz nie zdążył zrobić sobie jeszcze większej krzywdy, choć już był pijany. Badanie ujawniło obecność 1,51 promila alkoholu w wydychanym powietrzu! Aby doprowadzić się do takiego stanu, trzeba było sporo wypić. No, ale jak się ma taką znajomą sprzedawczynię – to nie było trudne… Prowadzone jest postępowanie wobec nieletniego i nieodpowiedzialnej kobiety.

Z lasu
10 lutego zgłoszona została kradzież siedmiu brzóz z lasu w Domasznie (gm. Drzewica). No cóż, zima jeszcze trwa i chętnych na darmowe drewno nie brakuje…

Strongmen?
W nocy z 10 na 11 lutego w Drzewicy na ul. Fabrycznej nieznany sprawca skradł dwa kable telekomunikacyjne 100–żyłowe w otulinie ołowiowej, o długości 120 m.b. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że aby wynieść taki łup potrzeba nie lada siły. Kable tej długości ważą – jak ocenili pracownicy TP – nie mniej, niż 80 i nie więcej niż 120 kg. Jest co dźwigać…

Dwa razy stracił
Chytry dwa razy traci – jest to stara i sprawdzona prawda, o której przekonał się 50–letni mieszkaniec Sobawin (gm. Opoczno). 11 lutego trafiła mu się niebywała gratka – kupno paliwa w cenie jak marzenie – po 2,75 zł/l. Wyciągnął więc z kieszeni 2200 zł i za to kupił w beczkach 800 litrów paliwa! Sprzedający kasę zabrali i poszli sobie. Dopiero potem 50–latek sprawdził, co kupił – w beczkach znajdowała się zwykła woda, przykryta niewielką warstewką paliwa.

A poza tym…
Zimą na działkach z reguły nic się nie dzieje, mało osób pojawia się, bo przecież nie ma co robić, gdy mróz. Ten okres przestoju wykorzystują jednak złodzieje, którzy korzystają z nieobecności działkowiczów, by się wzbogacić.
* 12 lutego zgłoszona została kradzież kabla energetycznego (12 m) z działek na Błoniach w Opocznie.
* Tego samego dnia zauważona została kradzież 30 m.b. przewodów elektrycznych wartości 150 zł na terenie innej działki, również na Błoniach.
A poza tym nic na działkach się nie dzieje…

Dwa razy
Aż 6 tys. zł wynoszą straty, do których doszło po dwóch kradzieżach w budynku transformatorowni energetycznej i hali produkcyjnej w Kraszkowie (gm. Opoczno). Łupem nieznanych dotychczas sprawców padły miedziane elementy transformatorowni, wartości 4 tys. zł i rury miedziane z hali – wartości 2 tys. zł. Ciekawe, ile za to otrzyma złodziej na skupie? Do obu kradzieży doszło w krótkim czasie. Pierwszą popełniono na przełomie stycznia i lutego, drugą – najprawdopodobniej 10 lutego.

Cmentarne hieny
Od pewnego czasu dochodzi do kradzieży na różnych cmentarzach. Wiadomo, że bliscy chcą, by ich zmarły miał przyzwoity nagrobek. Dlatego dbają, by grób był czysty, a na grobie były kwiaty w wazonie. W tym celu, za spore zresztą pieniądze, kupują mosiężne naczynia, które stają się celem złodziei. 13 lutego zgłoszona została kradzież takiego mosiężnego wazonu z grobu na cmentarzu w Zachorzowie (gm. Sławno).
Tego samego dnia została zauważona kradzież dwóch mosiężnych wazonów na cmentarzu w Żelazowicach (gm. Białaczów). Ich wartość to 800 zł.
Dzień wcześniej do identycznej kradzieży doszło na cmentarzu w Kraśnicy (gm. Opoczno). Wartość wazonu wyceniono na 500 zł.
Czyżbyśmy mieli do czynienia z nowym typem specjalizacji złodziejskiej?

Osculatti
14 lutego, o godz. 10.55 w Opocznie na stacji paliw przy ul. Piotrkowskiej nieznany dotychczas kierowca zatankował paliwo za 50 zł, tyle że „zapomniał” uiścić należność i odjechał.

Złomiarz?
14 lutego w Kraszkowie (gm. Opoczno) około godz. 16.00 doszło do kolejnej kradzieży przewodów miedzianych i aluminiowych. Nieznani sprawcy dostali się do wnętrza niezagospodarowanego budynku hali przemysłowej, skąd skradli 50 m.b. przewodów, które najprawdopodobniej trafiły do punktu skupu.

Z domu
W okresie pomiędzy 12 a 15 lutego w Opocznie nieznany sprawca dostał się do nowobudowanego domu przy ul. Libiszewskiej, skąd skradł nie zamontowany jeszcze grzejnik oraz przewody elektryczne.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 7 (710) z dnia 18 Lutego 2011r.
W dziale Zdarzenia dostępne są również artykuły:

Pokaż pełny spis treści
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »