tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
ODTRUCIA alkoholowe, tel. 690-690-079, ...
czytaj dalej »

Sprzedam wóz ciągnikowy, tel 668 197 ...
czytaj dalej »

Sprzedam drewno opałowe i kominkowe 511 542 ...
czytaj dalej »
Baza firm
 
Zdarzenia

 Zdarzyło się

 

Dzień targowy
Zastanawiam się, ile razy jeszcze trzeba będzie pisać o przypadkach kradzieży na placu miejskiego targowiska, zanim ludzie nauczą się wyciągać wnioski i będą zabezpieczać się w odpowiedni sposób. Czyli – będą mądrzy przed szkodą. A przecież tak niewiele potrzeba, by uchronić się przed złodziejem. Przede wszystkim potrzeba odrobinę rozsądku i ostrożności…
Rano, 17 czerwca, na targowisku miejskim w Opocznie nieznani sprawcy (sprawca?) skradli z torebek dwóch kobiet w wieku 18 i 23 lat, portfele z dokumentami i gotówką.

Z działki
* W nocy z 16 na 17 czerwca w Wielkiej Woli (gm. Paradyż) nieznani sprawcy skradli z działki budowlanej 30 elementów metalowego rusztowania.
* W nocy z 18 na 19 czerwca w Opocznie, przy ul. Słonecznej, nieznany sprawca skradł z działki budowlanej taczkę i… siekierę.

Idiota
Niestety, żadne inne określenie nie nasuwa mi się, by nazwać typ człowieka, który dopuszcza się takich czynów…
17 czerwca, o godz. 20.00 na skrzyżowaniu ulic Przemysłowej i Westerplatte nieznany sprawca urządził sobie „zabawę” i rzucał kamieniami w przejeżdżające samochody. Ofiarą dowcipnisia padł volkswagen passat, w którym kamień uszkodził drzwi pojazdu.

Na własne życzenie
* 17 czerwca pomiędzy godz. 21.00 a 23.00 w Opocznie, na ul. Zjazdowej nieznany sprawca z nie zamkniętego fiata uno skradł panel radiowy sony.
* 21 czerwca, około godz. 11.20 w Paradyżu przy ul. Koneckiej z otwartej torby, leżącej na straganie, skradziono portfel z gotówką i dokumentami.

Wandale
* W nocy z 17 na 18 czerwca w Opocznie skradziono z audi, zaparkowanego przy ul. Kopernika, elementy przedniej atrapy i napis z pokrywy bagażnika.
* W nocy z 18 na 19 czerwca w Opocznie na ul. Szewskiej nieznany sprawca wyrwał z zaparkowanego BMW prawe lusterko zewnętrzne.

Na złom?
Czasami to mam ochotę stwierdzić, że na złom nadają się mózgi złodziei miedzianych (i nie tylko) elementów wyposażenia linii kolejowych. Przecież kradnąc je, powodują realne zagrożenie dla życia i zdrowia niczemu niewinnych pasażerów pociągów. Czy spowodowanie katastrofy jest mniej znaczące, niż zyskanie kilku złotych?
W nocy z 18 na 19 czerwca na terenie węzła Idzikowice PKP nieznani sprawcy skradli 7 linek miedzianych do sygnalizacji świetlnej na torach.

No, no…
Raczej rzadko się zdarza, by kradzieży wódki dokonywały dziewczyny. Jak sięgam pamięcią – dotychczas w Opocznie takiego przypadku nie było. No cóż, zmieniają się czasy. Ale czy na lepsze?
19 czerwca, o godz. 15.15 w Opocznie w jednym z marketów przy ul. Piotrkowskiej pracownicy zatrzymali dwie dziewczyny – 17 i 19 letnią, które ukradły butelkę wódki.
Oczywiście obie będą za to odpowiadać. Po wykonaniu niezbędnych czynności policjanci przekazali 17–latkę matce. Pewnie „ucieszyła” się z wyczynu córeczki…

Z samochodu
* W nocy z 18 na 19 czerwca w Opocznie nieznany sprawca skradł ze służbowej toyoty, zaparkowanej przy ul. Wyszyńskiego, antenę radiową.
* 19 czerwca w Opocznie nieznany sprawca skradł antenę CB (wartości 120 zł) z fiata transita.

Dziwne…
Policjanci z pewnością ustalą, w jaki sposób i kiedy mogło dojść do kradzieży, która mnie wydaje się cokolwiek dziwna. Po prostu nie wyobrażam sobie, by w opoczyńskim lokalu gastronomicznym nikt nie sprzątał przez dwa tygodnie, od 5 do 20 czerwca. A jeśli sprzątał, to jak mógł nie zauważyć, że ktoś nieupoważniony otworzył przedni panel przy automacie do gry i skradł 1080 zł.

Mały skok
W okresie pomiędzy 19 a 21 czerwca nieznany sprawca włamał się do małego kiosku w Opocznie przy ul. Moniuszki. Złodziej brał, co mu wpadło w ręce: słodycze, artykuły chemiczne a nawet gazety.

Spod baru
Późnym wieczorem, 22 czerwca, w Opocznie nieznani sprawcy skradli parasol ogrodowy z ogródka piwnego jednego z barów przy ul. Skłodowskiej–Curie.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 25 (676) z dnia 25 Czerwca 2010r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »