tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
Inżynier i Nauczyciel Matematyki chętnie udzieli ...
czytaj dalej »

UROLOG dr n. med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA* ...
czytaj dalej »

Baza firm
 
Zdarzenia

 Zdarzyło się

 

Dzień targowy
Choć krótko, to jednak przez pewien czas był spokój. I najprawdopodobniej uśpił on czujność ludzi przychodzących na opoczyńskie targowisko. Zapomnieli o tym, że w skupiskach ludzkich nie wszyscy są kupującymi. Są też tacy, którzy czyhają na ich portfele.
Jak to zwykle bywa przed kilkoma świątecznymi dniami, wszyscy popadają w gorączkę zakupów. A na takie okazje czekają nie tylko kieszonkowcy. Przekonała się o tym 28–letnia opocznianka, której 29 kwietnia nieznany sprawca skradł z torebki portfel z zawartością dokumentów i gotówki.

Nieudana majówka
Ostatni kwietniowy piątek wręcz zachęcał do organizowania imprez na świeżym powietrzu. Nic więc dziwnego, że grupa młodych ludzi postanowiła urządzić sobie wieczorem majówkę w okolicach lasu w Żardkach (gm. Drzewica). Przyjechali dwoma samochodami: renaultem 19 i volkswagenem golfem. Zaparkowali i świętowali we własnym gronie. Najwyraźniej jednak komuś ich zabawa nie przypadła do gustu. A może urażona została czyjaś duma, bo został pominięty przy zaproszeniu? Dziś jeszcze nie wiemy. Wiemy jednak, że raptem pojawiło się dwóch mężczyzn, którzy wybili szybę i pognietli błotnik renaulta, zaś w golfie zdążyli tylko wybić szybę, zanim uczestnicy majówki zareagowali. Na wszelki wypadek sprawcy wandalizmu uciekli.
Poszkodowani wezwali policję. Tu trzeba zaznaczyć, że była to już godz. 1.40, pierwszego dnia (a właściwie nocy) maja. Przybyli na miejsce funkcjonariusze podjęli odpowiednie działania, a na koniec poinformowali poszkodowanych, że powinni złożyć (za dnia) w komisariacie zawiadomienie o zniszczeniu mienia. W sobotę, 1 maja, formalności zostały dopełnione. Policjanci ustalili prawdopodobnych sprawców wandalizmu. Trwają dalsze czynności.

Z samochodu
1 maja, około południa, w Opocznie nieznany sprawca skradł antenę CB z volkswagena tiguana.

Pseudokibice
Jak zwykle policjanci wiedzą, kiedy i gdzie dochodzi do meczów tzw. podwyższonego ryzyka. Są to spotkania nie tyle rywalizujących ze sobą drużyn, lecz starcia kibiców, którzy pałają do siebie zadawnioną, zacieką i niczym nieuzasadnioną niechęcią. Dlatego, gdy dochodzi do tego rodzaju pseudosportowych spotkań, policjanci stają w tzw. podwyższonej gotowości. Często też lokalnej policji pomagają koledzy z sąsiednich komisariatów, a nawet straż miejska i żandarmeria. Zresztą nieraz już Państwo oglądali telewizyjne relacje ze starć pseudokibiców oraz ze skutków ich działania…
Nie inaczej było 1 maja, gdy na nasz teren zjechała grupa kibiców Radomiaka. Mimo policyjnego dozoru i pomocy straży miejskiej doszło do pojedynczego aktu wandalizmu, gdzie grupa około 70 kibiców musiała jakoś odreagować i wyładować swą agresję. Nie wiedzieć czemu za obiekt swej agresji wybrali… betonowe ogrodzenie jednej z posesji w Dzielnej (gm. Opoczno). Nie tylko, że zniszczyli betonowe przęsła, to „dołożyli” jeszcze metalowej bramie z furtką. Poszkodowana została właścicielka posesji.
Agresywni kibice zostali odpilotowani do granic powiatu, gdzie przejęła ich grupa policjantów z Przysuchy.

Włamanie do magazynu
W nocy z 1 na 2 maja w Kruszewcu (gm. Opoczno) nieznani sprawcy włamali się do pomieszczeń magazynowych, skąd skradli dwie 30–kilogramowe butle z gazem.

Z samochodu
W nocy z 2 na 3 maja w Opocznie nieznani sprawcy skradli z volkswagena passata, zaparkowanego przy ul. Kopernika, atrapę maskownicy wlotu powietrza.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 18 (669) z dnia 7 Maja 2010r.
W dziale Zdarzenia dostępne są również artykuły:

Pokaż pełny spis treści
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »