tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
UROLOG dr n. med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA* ...
czytaj dalej »

Zatrudnimy pracowników OPOCZNO
- prace ...
czytaj dalej »

Kupię działkę budowlaną w Opocznie - ...
czytaj dalej »
Baza firm
 
Zdarzenia

 Zdarzyło się

 


Złomiarze
W nocy z 15 na 16 października w Antoninowie (gm. Sławno) nieznani sprawcy skradli trzy pokrywy żeliwne od studzienek, czym spowodowali szkodę w wysokości 900 zł. Ciekawe, czy to co otrzymali w punkcie skupu złomu starczy na winko?

Z pawilonu
W okresie pomiędzy 12 a 17 października w Drzewicy nieznany sprawca dostał się do wnętrza pawilonu handlowego, skąd skradł przepływowy ogrzewacz wody, tzw. daf?ik, wartości 400 zł. Przy okazji uszkodził trzy płyty ogrodzenia ogrodowego, czym spowodował szkodę w wysokości ok. 100 zł.

Z torebki
18 października, o godz. 11.30 w jednym ze sklepów odzieżowych przy ul. Piotrkowskiej nieznany sprawca wykorzystał chwilową nieuwagę 64?letniej kobiety i skradł z jej torebki portfel z dokumentami, gotówką i kartą bankomatową.

Zaplątana
18 października na komendę w Opocznie przyszedł mieszkaniec jednej z okolicznych wsi i zgłosił, że ktoś wieczorem, poprzedniego dnia, skradł mu z pastwiska krowę wartości 4 tys zł. Jakiś czas później zawiadomił policjantów, że krowa odnalazła się zaplątana w krzakach, w pobliżu miejsca wczorajszego wypasu. Najwyraźniej krowa wybrała się na krótki spacer, zaś gospodarz wieczorem nie szukał jej zbyt intensywnie?

Pijana opieka
18 października policjanci w KP Drzewica zostali poinformowani, że w jednej z pobliskich wsi nietrzeźwa kobieta opiekuje się małym dzieckiem. Na miejscu policjanci stwierdzili, że 21?letnia kobieta jest w stanie nietrzeźwym ? alkosensor ujawnił obecność 1,49 promila alkoholu w wydychanym powietrzu ? sprawowała opiekę nad swym 1,5?rocznym braciszkiem. Decyzją sądu rodzinnego dziecko zostało umieszczone w szpitalu do czasu podjęcia dalszych decyzji w sprawie opieki.

Miłośnik
W nocy z 18 na 19 października w Mroczkowie Gościnnym (gm. Opoczno) nieznany sprawca włamał się do garażu, skąd skradł motocykl jawa wartości 500 zł.

Padł?
W okresie pomiędzy 15 a 19 października w Żarnowie nieznany sprawca włamał się do drewnianego garażu przy ul. Przedborskiej, skąd skradł z peugeota akumulator wartości 200 zł. Czyżby w jego własnym samochodzie padł akumulator, a złodziejowi się śpieszyło?

Trwają poszukiwania
Od wczesnych godzin porannych 20 października w okolicach Międzyborza (gm. Opoczno) zaroiło się od mieszkańców, policjantów i strażaków z PSP i OSP. Kontynuowali poszukiwania zaginionego 91?latka, podjęte przez rodzinę poprzedniego dnia. Do akcji poszukiwawczej włączony został dodatkowo policyjny śmigłowiec, który przeszukiwał okoliczne lasy kamerą termowizyjną. Niestety, ani poszukiwania naziemne, ani z powietrza, nie dały rezultatów.
Policja zwraca się z apelem do wszystkich, którzy mogliby udzielić jakichkolwiek informacji o poszukiwanym mężczyźnie o telefon pod numerami 997 lub 44 754 61 45.

* * *
Komunikat

19 października o godz. 15.00 oddalił się z miejsca zamieszkania i dotychczas nie powrócił:

Jan Gmaj, s. Piotra,
ur. 12.10.1921 r., zam. Międzbórz 37.
Mężczyzna w wieku 91 lat, wzrost 170 cm, waga 60 kg, szczupły, włosy krótkie, siwe, proste, oczy niebieskie, brak wszystkich zębów. Ubrany był w wełniany szaroczarny sweter, beżowy serdak ortalionowy z polarową podszewką, ciemne materiałowe spodnie, gumofilce, czapkę. Może poruszać się na czerwonym składaku. (patrz foto).

* * *

Czym skorupka za młodu
W minionym tygodniu dwukrotnie doszło do drobnych kradzieży, dokonanych przez bardzo młodych ludzi, by nie powiedzieć wręcz: dzieci.
* 17 października dwóch 11?latków w jednym z opoczyńskich marketów skradło (uwaga!) orzeszki ziemne wartości 3,99 zł oraz napoje energetyczne wartości 10,89 zł. Wpadli, bowiem pracownicy ochrony dokładnie przypatrywali się ekranom monitoringu. Chłopcy byli uczniami pobliskiej szkoły podstawowej. Sąd rodzinny zadecyduje o ich dalszych losach.
* 19 października w Opocznie w innym markecie dwóch 14?latków skradło gumę do żucia wartości 11,90 zł. Czujny pracownik ochrony zatrzymał jednego z amatorów żucia, drugiemu udało się uciec, choć nie na długo. Po wykonaniu niezbędnych czynności chłopcy zostali przekazani rodzinom. Ponieważ mają już powyżej 13 lat, będą odpowiadać za swój czyn w sądzie.

Kolejne pamiątki
20 października, około godz. 17.00 w Mniszkowie na ul. Piotrkowskiej podczas prac ziemnych natrafiono na powojenne pamiątki. Tym razem były to pociski karabinowe. Policyjny pirotechnik stwierdził, że pociski są rozbrojone, w związku z czym nie było potrzeby wzywania patrolu minerskiego z Tomaszowa.

Osculatti
22 października, o godz. 13.00 w Opocznie na stacji paliw przy ul. Piotrkowskiej pojawił się kierowca, który podjechał VW pod dystrybutor, zatankował paliwo za 241 zł i? zapomniał zapłacić.

Ile razy?
Zastanawiamy się, ile jeszcze razy ludzie dadzą się naciągnąć internetowym oszustom, zanim zmądrzeją? Ile razy jeszcze trzeba będzie powtarzać, że licytując towar na Allegro nie wysyłamy pieniędzy przed otrzymaniem towaru! Tego typu transakcje w najlepszym przypadku podlegają opłacie tylko i wyłącznie przy odbiorze przesyłki. Inaczej prawie na pewno można się pożegnać ze swoimi pieniędzmi, tak jak to się stało udziałem 23?letniej mieszkanki gm. Opoczno, która 1 września wylicytowała komplet mebli kuchennych. Na ich dostawę czekała do 23 października, gdy fakt oszustwa zgłosiła dyżurnemu policji. Straciła tylko 365 zł.

Niepoprawni
23 października w Opocznie zginęły dwa rowery. I nikt raczej się nie spodziewał, że bardzo szybko się odnajdą, choć w dość nieoczekiwanym miejscu. Jednoślady posłużyły jako środki transportu dwóm wychowankom młodzieżowego ośrodka wychowawczego w Ossie (pow. przysuski). Pojazdy odzyskano, zaś wychowawcy chyba utną sobie z młodzieńcami dłuższą pogawędkę?

Z domu
23 października w Opocznie aż pięciu panów postanowiło się wzbogacić cudzym kosztem. W tym celu weszli do mieszkania przy ul. Partyzantów (pomiędzy godz. 5.30 a 12.30) i wynieśli telewizor LCD, kino domowe i pralkę, o łącznej wartości 2699 zł. Policyjne działania pozwoliły szybko ustalić dwóch z piątki złodziei. Trwają czynności, by poznać tożsamości pozostałej trójki.

Z parkingu
23 października, pomiędzy godz. 14.00 a 22.00 z przyzakładowego parkingu w Wielkiej Woli (gm. Paradyż) nieznany sprawca skradł czerwoną damkę, czym spowodował szkodę w wysokości 300 zł.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 43 (798) z dnia 26 Października 2012r.
W dziale Zdarzenia dostępne są również artykuły:

Pokaż pełny spis treści
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »