tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Drzewica

 Zatrzymania w Drzewicy

 


* Policjanci z komisariatu w Drzewicy, w wyniku podjętych czynności, zatrzymali 5 kwietnia sprawców włamania do jednego z budynków znajdujących się na terenie posesji przy ulicy Kolejowej. O przestępstwie zostali poinformowani dzień wcześniej, po południu. Szybko zatrzymano dwóch młodych mieszkańców Drzewicy, którzy przyznali się do popełnienia tego przestępstwa. Z uwagi na fakt, iż jednym z nich okazał się być nieletni, postępowanie zostanie przekazane Wydziałowi Rodzinnemu i Nieletnich SR w Opocznie. Wobec drugiego ze współsprawców prokurator zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 10. Warto dodać, iż część ze skradzionych przedmiotów została wskutek działań policji odzyskana i zwrócona pokrzywdzonemu.
* Efektem wspólnych czynności drzewickich i opoczyńskich policjantów, poszukujących sprawcy kradzieży z włamaniem do jednego z mieszkań w Studziannie (gm. Poświętne), było zatrzymanie 2 kwietnia podejrzanego 35?latka, któremu postawiono zarzut dokonania przestępstwa. Podejrzany, mieszkaniec gm. Opoczno, przyznał się do winy, a prokurator zastosował wobec niego dozór policyjny. Sprawcy sąd może wymierzyć i w tym przypadku karę pozbawienia wolności do lat 10. Także i w tej sytuacji policjantom z Drzewicy udało się odzyskać i oddać pokrzywdzonemu część ze skradzionej kwoty.
* Krótko cieszyli się ze swojego przypadkowego łupu sprawcy kradzieży plecaka z zawartością (w tym kilku tysięcy złotych). Do kradzieży doszło 18 marca, w jednym z lokali na terenie gm. Poświętne. Zaaferowani turyści, przejeżdżający przez nasz powiat, zapomnieli zabrać swój plecak i dopiero po dwóch dniach zorientowali się o utracie swojego dobytku. Będące w tym samym czasie w lokalu małżeństwo z Opoczna postanowiło skorzystać z okazji i przywłaszczyło sobie pozostawiony plecak. Policjanci z KP w Drzewicy dowiedzieli się o tej kradzieży 21 marca, podjęli odpowiednie czynności: zabezpieczyli materiał dowodowy i wytypowali osoby podejrzane. W efekcie tych działań tego samego dnia zatrzymano podejrzanych i odzyskano część skradzionego dobytku. Podejrzanym postawiono zarzut kradzieży, za który grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.


pe   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 15 (770) z dnia 13 Kwietnia 2012r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »