tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Drzewica

 Zaproszenie dla tancerzy

 
Ośrodek Kultury Gminy i Miasta prowadzi nabór do grup tanecznych, w tym dziecięcego zespołu ludowego "Mali Drzewiczanie"

Placówka zrzesza kilka grup tanecznych, organizuje również kursy. Wszystkich miłośników tańca ? tych młodych i tych starszych ? do udziału w zajęciach zaprasza instruktorka Alina Szymańska.
W piątek, 15 lutego rusza kurs tańca dla dorosłych i młodzieży, przewidujący 16 godzin lekcyjnych.
? Jest to wspaniała wspólna zabawa, zdobywanie wiedzy i nowych umiejętności, jak również zawieranie nowych znajomości ? mówi instruktorka. ? Uczestnicy uczą się prowadzenia partnerki i nabywają kultury obycia w tańcu. Podczas zajęć tańczymy w parach. Istnieje możliwość dobierania się w pary.
Kurs obejmuje: * tańce standardowe ? walca angielskiego, walca wiedeńskiego, tango i fokstrota * tańce latynoamerykańskie ? sambę, cza-czę, rumbę, paso doble, jive'a * tańce użytkowe ? nabywanie umiejętności tańczenia w parze przy muzyce popularnej i dyskotekowej * podstawy salsy, zumba dance i oberka.
Zajęcia będą prowadzone raz w tygodniu ? w piątki od 20.30 do 22.00. Opłata za cały kurs wynosi 30 zł od osoby.
Stałe formy zajęć tanecznych kierowane są do wszystkich grup wiekowych. Najmłodsi mogą się bawić w minibalet, uczyć ruchu kreatywnego, brać udział w zajęciach rytmiki i umuzykalniających. Dla starszych przygotowano improwizacje w grupach, integracyjne zabawy taneczne czy też wspomniane kursy.
Od wielu lat Ośrodek Kultury stawia na kultywowanie tradycji regionalnych, czego dowodem prowadzenie zespołów ludowych.
? Osoby zainteresowane mogą poznać zabawy, piosenki, tańce oraz doroczne lub rodzinne obrzędy regionu opoczyńskiego ? zaznacza Alina Szymańska.
Zespół Pieśni i Tańca ?Drzewiczanie?, zrzeszający młodzież i dorosłych, spotyka się na próbach w piątki (od 19.00 do 20.30). Od niedawna trwa również nabór do dziecięcego zespołu ?Mali Drzewiczanie?.
? Zajęcia dla dzieci w wieku od 4 do 8 lat prowadzone są w formie radosnej, spontanicznej zabawy z muzyką i tańcami ludowymi. Wszystkich chętnych zapraszam w poniedziałki od godz. 15.00 do 16.30 ? dodaje na zakończenie instruktorka.


pe   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 6 (813) z dnia 8 Lutego 2013r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »