tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
STUDNIE głębinowe, pogłębianie studni w kręgach, ...
czytaj dalej »

@UROLOG dr n. med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA* ...
czytaj dalej »

Baza firm
 
Aktualności

 Zalew wciąż czeka

 
Remont opoczyńskiego zalewu zaplanowano na lata 2009–2010. Wciąż nie ma jednak środków na jego realizację

Zgodnie z założeniami Wieloletniego Programu Inwestycyjnego renowacja i odbudowa zalewu w zakresie retencji wraz z modernizacją jazu miała być przeprowadzona w latach 2009–2010. Jest gotowy projekt i pozwolenie na budowę. Gmina ubiegała się o dotację do jego realizacji i od niej uzależniła uruchomienie procedury przetargowej. Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej zdecydował w ubiegłym roku, że dofinansuje inwestycję w zakresie odbudowy retencji. Przyznane środki są jednak znacznie mniejsze niż te, o które wnioskowano. Miasto starało się o dofinansowanie 80% kosztów wartej prawie 6 mln zł inwestycji, czyli ponad 4,7 mln zł. Tymczasem WFOŚiGW posłużył się innym przelicznikiem i zdecydował o dofinansowaniu w kwocie 1,3 mln zł. To za mało, aby ruszyć z realizacją. Konieczne są starania o kolejne środki z zewnątrz. Być może uda się je pozyskać z Unii Europejskiej.
Renowacja opoczyńskiego zalewu ma kosztować ponad 8 mln zł. Większość tej kwoty, bo blisko 6 mln zł pochłoną prace związane z przywróceniem mu funkcji retencyjnej. Tę właśnie część inwestycji dofinansuje WFOŚiGW. Pozostałe 2 mln zł to przewidywany koszt budowy kompleksu rekreacyjnego. Planuje się, że na środku zbiornika, z gruntu pozyskanego z pogłębienia zbiornika, powstanie wysepka z plażą i kąpieliskiem oraz schodami bulwarowymi. Prowadzić ma do niej mostek parkowy zabezpieczony balustradami. Wokół zbiornika znalazłoby się miejsce na boiska sportowe, place zabaw, przystań dla kajaków, ścieżki rowerowe i piesze, ławki i zaplecze sanitarne.
Mimo ambitnych planów projekt wciąż czeka w szufladzie. Z powodu braku środków realizacje zadania trzeba będzie przełożyć na kolejne lata.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 31 (682) z dnia 6 Sierpnia 2010r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »