tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Sławno

 Zakończyła się II edycja projektu "Wsparcie na starcie - 3 przedszkola w gminie Sławno"

 

Z końcem lipca br. zakończona została realizacja II edycji projektu ?Wsparcie na starcie ? 3 przedszkola w gminie Sławno? współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Kapitał Ludzki. Przez 11 miesięcy 75 dzieci w wieku od 3 do 5 lat uczestniczyło w zajęciach zorganizowanych w trzech punktach przedszkolnych zlokalizowanych w szkołach podstawowych w Kozeninie, Celestynowie i Kunicach.
Na zkończenie dziewczynki i chłopcy zaprezentowali przepiękne programy artystyczne, a osoby zarządzające projektem wręczyły pamiątkowe ?Dyplomy wzorowego przedszkolaka?, dziękując rodzicom za owocną współpracę i życząc wszystkim udanego wypoczynku.
W ramach projektu wszystkie przedszkola zyskały wyposażenie sal dydaktycznych, szatni oraz placów zabaw. Zakupiono pomoce dydaktyczne do miejsc zabaw (piłki, materace, klocki, gry) oraz podręczniki i art. piśmiennicze. Uczestnicy projektu w czasie zajęć, odbywających się od 1 września codzinnie z wyjątkiem sobót i niedziel w wymiarze dziesięciu godzin, otrzymywali trzy posiłki dziennie od poniedziałku do piątku. Dzięki pozyskanym funduszom dzieci brały udział w zajęciach, rozwijających zdolności i zainteresowania oraz przygotowujących je do uzyskiwania dobrych wyników w szkole podstawowej. W trakcie realizacji projektu przygotowywane były różne uroczystości szkolne oraz środowiskowe z udziałem rodziców. W kalendarzu znalazły się między innymi obchody: Dnia Babci i Dziadka, Dnia Dziecka, Dzień Matki i Ojca. Podczas wszystkich uroczystości dzieci miały okazję zaprezentować swoje umiejętności wokalne, teatralne i taneczne. Dziewczynki i chłopcy dzięki funduszom EFS uczestniczyli w bezpłatnych wycieczkach autokarowych. Jedną z nich był wyjazd do Łodzi, gdzie w Teatrze Lalek ?Arlekin? obejrzeli przedstawienie ?Czerwony kapturek? oraz bawili się w sali zabaw ?Agatka?. Byli również na wycieczce w malowniczo położonym Badowie Górnym koło Mszczonowa, gdzie bawili się na ranczu w dolinie ?Bonanza?.
W trakcie realizacji całego projektu rodzice wykazywali duże zainteresowanie postępami swoich pociech. Na bieżąco konsultowali się z nauczycielami prowadzącymi zajęcia.
Artykuł ukazał się w wydaniu nr 31 (734) z dnia 5 Sierpnia 2011r.
W dziale Sławno dostępne są również artykuły:

Pokaż pełny spis treści
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »