tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Opoczno

 Zakaz wstępu do lasu

 


Nadleśnictwo Opoczno wprowadza okresowy zakaz wstępu do Lasu Łąckiego na terenie leśnictwa Sitowa w gminie Opoczno. Obowiązuje on od 18 marca do odwołania. Nie można wchodzić do lasu w uroczysku (Las Łącki). Zakazem objęty został oddział leśny 29 obejmujący działki o numerze ewidencyjnym 2475/3 i 2475/4. Powodem jego wprowadzenia są planowane na ponad 25 ha prace rozpoznania i oczyszczania saperskiego terenu.
Rozminowywanie terenu prowadzone będzie w ramach realizowanego przez Lasy Państwowe projektu pod nazwą "Rekultywacja na cele przyrodnicze terenów zdegradowanych, popoligonowych i powojskowych zarządzanych przez PGL LP", współfinansowanego ze środków unijnych (z POIŚ). Jego celem jest nie tylko przywrócenie terenom wartości przyrodniczych i użytkowych, ale także likwidacja zagrożenia zdrowia i życia ludzkiego. Prace saperskie wykonywać będzie Cywilna Firma Saperska z Wrocławia, a saperzy rozpoznają i oczyszczą teren z przedmiotów wybuchowych i niebezpiecznych (niewybuchów i niewypałów). Firma zabezpieczy miejsce robót, a wszelkie znaleziska przekaże Wojskowemu Patrolowi Saperskiemu z Tomaszowa Mazowieckiego do detonacji.
O wprowadzonym zakazie informują tablice ostrzegawcze wywieszone na granicy lasu objętego zakazem wstępu, a w szczególności przy drogach i przejściach prowadzących do lasu. Nie należy ich bagatelizować.


Nal   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 12 (923) z dnia 27 Marca 2015r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »