tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Finanse

 Zajęcia dodatkowe za pieniądze Unii

 
Starostwo Powiatowe realizuje kolejny projekt edukacyjny współfinansowany ze środków unijnych.

Projekt edukacyjny pod nazwą „Wysokie kwalifikacje zawodowe - szansą na atrakcyjną pracę” od kilku tygodni jest realizowany w ZSP nr 1. W jego ramach 105 uczniów technikum handlowego i ekonomicznego uczestniczy w dodatkowych zajęciach z zakresu kształcenia zawodowego. Jak informowaliśmy w TOP nr 27 (10 lipca 2009 r.) projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej.
Zajęcia dydaktyczno-wyrównawcze ruszyły w ZSP nr 1 w drugiej połowie września. Do udziału w nich zgłosili się uczniowie wszystkich klas technikum. Spośród nich wyłoniono 105 osób kształcących się w zawodach technik handlowiec i technik ekonomista. Uczestniczą one w dodatkowych zajęciach z zakresu kształcenia zawodowego, które mają pomóc w podnoszeniu zdolności wykorzystywania zdobytej wiedzy w praktyce oraz wpłynąć na poprawę wyników uzyskiwanych z części praktycznej egzaminu zawodowego. Młodzieży zapewniono dostęp do fachowej literatury oraz nowoczesnych środków dydaktycznych. Przyszli handlowcy i ekonomiści spotkają się również z doradcą zawodowym, z którym będą mogli porozmawiać o możliwościach dalszego kształcenia i wyboru ścieżki zawodowej.
Całkowita wartość projektu wynosi 173.660 zł. Powiat z własnych środków wyłoży na jego realizację 22 tys. zł, pozostałe koszty zostaną pokryte z funduszy Europejskiego Funduszu Społecznego, przyznanych w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki oraz częściowo z budżetu państwa.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 43 (642) z dnia 30 Października 2009r.
W dziale Finanse dostępne są również artykuły:

Pokaż pełny spis treści
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »