tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Kultura

 Zagłosuj na krakowiankę z Bukowca

 
Jedna z lalek, wykonanych przez uczniów Gimnazjum w Bukowcu Opoczyńskim w ramach akcji UNICEF "Wszystkie kolory świata", bierze udział w konkursie na najoryginalniejszą lalkę tegorocznej akcji. Głosowanie trwa do 7 kwietnia

W TOP nr 9 (816) z 1 marca informowaliśmy o udziale uczniów i nauczycieli bukowieckiego gimnazjum w charytatywnej akcji UNICEF pod hasłem "Wszystkie kolory świata". W jej ramach uczniowie uszyli 20 szmacianych lalek reprezentujących różne kraje świata. Autorzy nadali im tożsamość, wybrali dla nich kraj pochodzenia, kolor skóry, imię, wiek oraz charakterystyczne dla danej kultury strój czy ozdoby. Przy okazji zebrali szereg informacji o danej narodowości.
Wszystkie lalki sprzedano za co najmniej 10 zł ? była to cena wywoławcza, kwota wystarczająca na zaszczepienie jednego dziecka w Sierra Leone przeciwko najważniejszym chorobom wieku dziecięcego, a tym samym na uratowanie mu życia. Zebrane w ten sposób pieniądze w kwocie 650 zł zostały przeznaczone na pomoc dzieciom w Czadzie ? jednym z najbiedniejszych państw świata, gdzie z głodu, na skutek malarii i innych chorób co 7 minut umiera dziecko.
Po zakończeniu pierwszej części akcji przyszła pora na konkurs na najoryginalniejszą lalkę.
Zostanie ona wybrana spośród blisko 600 lalek, których zdjęcia nadesłały biorące udział w kampanii szkoły. Bukowiecka placówka zgłosiła do konkursu lalkę krakowiankę wykonaną przez Kingę Adamczyk z kl. III Gimnazjum. Głosowanie na Facebooku, na profilu UNICEF ? organizatora akcji, potrwa do najbliższej niedzieli, 7 kwietnia. Nagrodą w konkursie jest koncert Majki Jeżowskiej ? Ambasadora Dobrej Woli UNICEF w zwycięskiej szkole.


Nal   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 14 (821) z dnia 5 Kwietnia 2013r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »