tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
TYNKI GIPSOWE AGREGATEM, cementowo-wapienne, ...
czytaj dalej »

ZATRUDNIĘ ELEKTRYKÓW, POMOC ELEKTRYKA, TEL. ...
czytaj dalej »

WAZEKTOMIA, tel. 602-19-04-29, ...
czytaj dalej »
Baza firm
 
Sport

 Zachorzów cieszy się z nowoczesnego boiska

 
W piątkowe przedpołudnie, 13 września odbyło się uroczyste otwarcie wyremontowanego, ogólnodostępnego boiska przy Szkole Podstawowej w ZachorzowieGoście uroczystości otwarcia nowego boiska w Zachorzowie


Wartość inwestycji wyniosła 192.542,76 zł, a dofinansowanie o wartości 100.553 zł pochodziło ze środków Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007?2013, w ramach działania "Odnowa i rozwój wsi".
Uroczystość otwarcia obiektu zgromadziła bardzo liczne grono gości, w tym władze samorządowe województwa, powiatu i gminy Sławno, przedstawicieli instytucji i służb powiatowych, dyrektorów i młodzież szkół podstawowych z terenu gminy.
Poświęcenia dokonał proboszcz ks. Roman Kuna, a oficjalne otwarcie boiska należało do dyrektora szkoły Doroteusza Bugaja. Nie zabrakło gratulacji i sportowych prezentów dla uczniów. W programie piątkowych uroczystości były również mecze piłki nożnej i siatkówki pomiędzy uczniami szkół.
Nowo otwarte boisko to kolejny krok w kierunku rozwoju infrastruktury sportowej w gminie Sławno. Młodzież szkolna będzie miała tu możliwość czynnego uprawiania sportu, a osiągane sukcesy z pewnością przyczynią się do szerzenia sportowych idei.
Dodajmy, że tego dnia w sali gimnastycznej odbyło się kolejne z cyklu spotkań pod hasłem "Szkolne rady na odpady". Zorganizowano je w ramach projektu "Z ekologią na co dzień ? Eko?Sławno", współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 413 "Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju".
Prelekcję pt. "Cykl życia butelki" wygłosił prezes Ogólnopolskiej Izby Gospodarczej Recyklingu, Jerzy Ziaja. Konkursy z nagrodami z udział (zgniatarkami do butelek, książkami, grami planszowymi) poprowadziła Agnieszka Nowaczek z Instytutu Gospodarki Surowcami Mineralnymi i Energią Polskiej Akademii Nauk z Krakowa. Podsumowaniem spotkania był wspólny poczęstunek.
W ramach działań nakierowanych na kształtowanie świadomości mieszkańców gminy Sławno w zakresie ważności i celowości gospodarki odpadami, podobne spotkania odbyły się także w Gimnazjum im. Kazimierza Wielkiego w Szadkowicach oraz Zespole Szkół Samorządowych w Prymusowej Woli.pe   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 38 (845) z dnia 20 Września 2013r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »