tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
UROLOG dr n. med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA* ...
czytaj dalej »

Inżynier i Nauczyciel Matematyki chętnie udzieli ...
czytaj dalej »

Baza firm
 
Drzewica

 Zachęta do segregacji

 
„Segreguj odpady – przyroda sama nie da sobie rady” – pod takim hasłem Szkoła Podstawowa w Jelni obchodziła tegoroczny Dzień Ziemi

Z tej okazji w szkole podjęto szereg działań koordynowanych przez nauczycielki Alicję Pecynę i Agnieszkę Wrzosek. Zorganizowano między innymi zbiórkę makulatury, konkurs plastyczny pt. „Chroniąc Ziemię – chronimy siebie”, udział w programie „Każdy uczeń wie co robić z ZSEE” (ZSSE – Zużyty Sprzęt Elektryczny i Elektroniczny), pokaz śmieciomody oraz śmieciowystawę. Uczniowie zaprezentowali również inscenizację pt. „Wszyscy chronią środowisko, góra śmieci – skąd to wszystko?”.
Każdą akcję dzieci przyjmowały z entuzjazmem i ogromnym zainteresowaniem. Świadczą o tym chociażby kilogramy zebranej makulatury. Wynik kl. IV i V to 36,29 kg, kl. 0 i I – 11,31 kg, kl. VI – 10,77 kg, natomiast kl. II i III – 4,9 kg.
– Wszystkie te działania miały na celu uświadomienie uczniom konieczności ochrony zasobów przyrody, ukazanie zależności człowieka od natury a także zachęcenie do segregacji odpadów w swoich gospodarstwach domowych – podkreśliły organizatorki akcji.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 18 (669) z dnia 7 Maja 2010r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »