tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Kultura

 Zachęta do czytania

 
Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych w Publicznej Szkole Podstawowej w Brzustowcu.

Biblioteki szkolne obchodziły swoje święto przez cały październik. W ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych w PSP w Brzustowcu podjęto działania mające na celu przybliżenie uczniom zasad funkcjonowania biblioteki szkolnej, a tym samym zachęcenie ich do czytania książek.
Żaden z uczniów czy nauczycieli nie ominął w tych dniach biblioteki, gdyż o jej istnieniu w szkole przypominały kartki z napisami na drzwiach każdej klasy: Czy wiesz, że w szkole jest biblioteka?
Uczniowie klas I-III uczestniczyli w konkursie plastycznym pt. „Moja szkolna biblioteka”, natomiast uczniowie klas starszych próbowali swoich sił w konkursie literackim „Biblioteka - mój przyjaciel”.
W konkursie plastycznym pierwsze miejsce zajęła Katarzyna Jarzyńska, drugie Monika Janik, trzecie Jakub Wrzosek. Wyróżnienia otrzymali: Patryk Rajtar i Ewa Stolarczyk. Laureatami konkursu literackiego zostali: Aleksandra Staszewska (pierwsze miejsce), Magdalena Skapczyńska (drugie miejsce) i Natalia Borkowska (trzecie miejsce). Wyróżniono Martynę Skapczyńską i Justynę Sochańską.
Wręczenie nagród i dyplomów odbyło się podczas szkolnego apelu 29 października w obecności uczniów i nauczycieli. Wszystkie prace dzieci znalazły się na wystawie pokonkursowej.
Pytania dzieci o następny konkurs w bibliotece nadają sens podejmowanym działaniom i dają nadzieję, że w dobie komputerów i Internetu nie zaniknie zainteresowanie czytaniem książek wśród najmłodszych czytelników.


Anna Świderska   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 45 (644) z dnia 13 Listopada 2009r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »