tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Drzewica

 Zachęcali do odwiedzin gminy Drzewica

 
5 i 7 kwietnia Lokalna Grupa Działania "Nad Drzewiczką" uczestniczyła w V Międzynarodowych Targach Turystyki Wiejskiej i Agroturystyki "Agrotravel" w Kielcach ? najważniejszej wyspecjalizowanej imprezie wystawienniczej w naszym kraju, która integruje branżę turystyczną z obszarów wiejskich Polski i Europy


Tegoroczna edycja targów zgromadziła ponad 150 wystawców i około 20 tysięcy odwiedzających, w tym wielu gości zagranicznych, także z Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich (KSOW) oraz placówek dyplomatycznych. Program obejmował m.in. prezentacje wystawców krajowych i zagranicznych, oferty atrakcyjnego wypoczynku na wsi, liczne konkursy, jarmark rękodzielnictwa, wyrobów artystycznych oraz potraw regionalnych z możliwością ich degustacji.
Jak co roku, stoisko województwa łódzkiego zostało zorganizowane przez Sekretariat Regionalny KSOW wraz z Departamentem Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego. W jego ramach swoją ekspozycję wystawiła Lokalna Grupa Działania "Nad Drzewiczką", która w kieleckich targach uczestniczyła już po raz czwarty, promując ofertę turystyczną gminy Drzewica. Do współudziału zaprosiła tym razem Stowarzyszenie Gospodyń Wiejskich Radzice, działające pod kierunkiem Renaty Kałużnej.
Gospodynie z Radzic, ubrane w opoczyńskie troje ludowe, serwowały regionalne specjały: pierogi z grzybami, pyzy z mięsem, naleśniki z jabłkami, biały barszcz, masło robione metodą tradycyjną, świeży twaróg, wędliny i ciasta. ? Sympatyczna atmosfera oraz pyszne jedzenie sprawiły, że odwiedzający na dłużej zatrzymywali się na stoisku gminy Drzewica ? mówi kierowniczka biura LGD "Nad Drzewiczką", Monika Kalużna.
W gronie gości naszego stoiska znaleźli się m.in. wiceminister obrony narodowej Beata Oczkowicz, dyrektorzy departamentów UM w Łodzi, były wiceminister rolnictwa, eurodeputowany Czesław Siekierski oraz poeta i felietonista Adam Ochwanowski ? doradca marszałka wojewódzwtwa świętokrzyskiego.
Usytuowanie stoiska dawało możliwość organizowania zabawy tuż przed nim. ? Wielokrotnie gościliśmy członków różnych zespołów folklorystycznych, zarówno z terenu województwa łódzkiego, jak i z innych rejonów Polski ? dodaje Monika Kalużna.
W niedzielę rolę gospodarza pełnił burmistrz Janusz Reszelewski. Nie zabrakło również prezesa LGD "Nad Drzewiczką", Andrzeja Krzyżanowskiego oraz członka zarządu, Witolda Choteckiego. Targi były bowiem doskonałą okazją do kolejnych rozmów na temat planowanych projektów współpracy.
Drzewickie stoisko cieszyło się dużą popularnościąDo skosztowania regionalnych smakołyków zachęca Teresa Białas


pe   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 15 (822) z dnia 12 Kwietnia 2013r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »