tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
@UROLOG dr n. med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA* ...
czytaj dalej »

PRACA SEZONOWA ZBIÓR BORÓWKI RZECZYCA TEL. 661 ...
czytaj dalej »

WAZEKTOMIA, tel. 602-19-04-29, ...
czytaj dalej »
Baza firm
 
Drzewica

 Zabezpieczyli miliony na drogę

 
Planowana inwestycja na drodze powiatowej Opoczno - Drzewica

We wtorek, 25 września w sali konferencyjnej UGiM miała miejsce XX sesja Rady Gminy i Miasta. Głównym celem zwołania obrad było podjęcie uchwały dotyczącej kolejnej inwestycji na drodze powiatowej, przebiegającej przez teren gminy Drzewica.
Chodzi o pierwszy etap rozbudowy drogi nr 3108E na odcinku Jelnia - Drzewica o długości 1,57 km. Zadanie ma być realizowane w przyszłym roku w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych ?Bezpieczeństwo - Dostępność - Rozwój?. Koszty pokryją budżety państwa, powiatu i gminy.
Poprzez przyjęcie uchwały radni zgodzili się udzielić powiatowi dofinansowania w kwocie nie przekraczającej 2,2 mln zł. Te pieniądze zostaną zabezpieczone w budżecie gminy na 2013 rok, przy czym faktyczna wysokość wsparcia będzie wynikać z poniesionych kosztów na wykonanie zadania.
Rada upoważniła burmistrza do zawarcia stosownej umowy z powiatem. W porozumieniu zostaną określone warunki przyznania pomocy oraz zasady rozliczenia finansowego.
Dwa dni później podczas XIX nadzwyczajnej sesji Rady Powiatu przyjęto uchwałę w sprawie zmiany wieloletniej prognozy finansowej na lata 2012-2013. Do prognozy wprowadzono inwestycję w Jelni, co było konieczne, aby złożyć wniosek o dofinansowanie z narodowego programu. Kosztorysową wartość zadania określono na 6,1 mln zł.
Dodajmy, że projekt ustawy budżetowej na 2013 rok przewiduje wydatki na tzw. schetynówki w wysokości 500 mln zł. To ponad dwukrotnie więcej niż w bieżącym roku (200 mln zł). Jak podało Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji, centralne dofinansowanie inwestycji wraca do poziomu 50%. Obecnie 30% środków na realizację programu pochodzi z budżetu państwa, a 70% kosztów spoczywa na samorządach. Zmiana zasad ma pomóc w ubieganiu się o środki biedniejszym samorządom.


pe   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 40 (795) z dnia 5 Października 2012r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »