tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
TYNKI GIPSOWE AGREGATEM, cementowo-wapienne, ...
czytaj dalej »

@UROLOG dr n. med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA* ...
czytaj dalej »

WAZEKTOMIA, tel. 602-19-04-29, ...
czytaj dalej »
Baza firm
 
Aktualności

 Z wizytą u komandosów

 
Kibice Widzewa Łódź - fanclub Opoczno i dzieci z Rodzinnego Domu Dziecka w Mroczkowie Gościnnym gościli u żołnierzy z 25 Brygady Kawalerii Powietrznej w Tomaszowie Mazowieckim

18 maja roku kibice Widzewa Łódź fan club z Opoczna oraz Agencja Ochrony "Omega" wraz z dowódcą 25 Brygady Kawalerii Powietrznej, płk. dypl. Tomaszem Czechowskim, zorganizowali wycieczkę dla wychowanków Rodzinnego Domu Dziecka w Mroczkowie Gościnnym. Jej celem było zwiedzanie koszar oraz zapoznanie młodzieży z tradycjami, specyfiką służby i uzbrojeniem jednostki wojskowej.
Zwiedzanie rozpoczęło się o godzinie 10.00. Pierwszym punktem było pokazanie i wytłumaczenie dzieciom zasad funkcjonowania symulatora śmigłowca wojskowego. Bardzo dużym zainteresowaniem wśród milusińskich cieszył się punkt medyczny, gdzie najmłodsi opatrywali rannych kolegów i koleżanki za co nagrodzeni zostali specjalnymi certyfikatami. Kolejną atrakcją był wojskowy wóz bojowy Rosomak, którego obrotowa wieżyczka i głośny klakson tak przypadły do gustu jednej z dziewczynek, że stwierdziła, iż chce zostać żołnierzem. Ostatnim punktem pokazów sprzętu wojskowego był śmigłowiec medyczny, na pokładzie którego dzieci miały niesamowitą uciechę, siadając w kabinie pilota a następnie wyskakując przez drzwi co miało symulować wyskok ze spadochronem.
Na sam koniec podopieczni Rodzinnego Domu Dziecka w Mroczkowie Gościnnym mieli możliwość obejrzenia prawdziwych skoków spadochronowych wykonywanych przez żołnierzy, szykujących się do międzynarodowych zawodów skoczków spadochronowych. Wszystkie dzieci jeszcze długo po powrocie do domu były pod wrażeniem tego, co mogły zobaczyć i na pewno szybko nie zapomną mile spędzonego czasu w towarzystwie żołnierzy, a nam pozostaje wierzyć, że nie będzie to jedyna impreza, którą zorganizujemy wspólnie z 25 Brygadą Kawalerii Powietrznej z Tomaszowa Mazowieckiego.
Serdecznie dziękujemy płk. dypl. Tomaszowi Czechowskiemu za udostępnienie koszar do zwiedzania dla dzieci oraz por. Tomaszowi Stasińskiemu, który był naszym przewodnikiem i przybliżył dzieciom historie jak i zasady funkcjonowania wojska polskiego. Dziękujemy również sanitariuszkom z punktu medycznego oraz wszystkim żołnierzom i pilotom, którzy poświęcili dla nas czas i swoje zaangażowanie we wszystkich prezentacjach.
Dziękujemy Andrzejowi Kubiszewskiemu i jego synowi Arkowi oraz Sławomirowi Wojtarkowi za udostępnienie transportu, bez którego dojazd do Tomaszowa byłby niemożliwy.
Wychowankowie, opiekunowie Rodzinnego Domu Dziecka w Mroczkowie Gościnnym, kibice Widzewa Łódź fc Opoczno oraz Agencja Ochrony "Omega".


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 22 (777) z dnia 1 Czerwca 2012r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »