tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Kultura

 Z sercem dla dzieci

 

W sobotę, 5 lutego w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 odbyła się choinka, w której udział wzięło 24 podopiecznych z Domu Dziecka w Sulejowie i z Rodzinnego Domu Dziecka w Mroczkowie Gościnnym. Dzieci zostały zaproszone przez prowadzące Szkolne Koło TPD, Jolantę Zapałę i Annę Malczewską. Przybyli też zaproszeni goście, wśród których znaleźli się przedstawiciele Zarządu Powiatowego TPD z prezes Heleną Stasiak, przedstawiciele zaprzyjaźnionych firm z Opoczna i okolic, dyrekcja szkoły, nauczyciele oraz młodzież.
Przybyłych gości i uczestników spotkania powitał dyrektor placówki, Marek Zieliński. Następnie zaprosił do obejrzenia części artystycznej przygotowanej przez uczniów ze szkolnego koła teatralnego. W tym roku młodzi artyści pod kierunkiem, Izabeli Kowalczyk i Jolanty Studnickiej, przygotowali dla małych gości bajkę zatytułowaną „Królowa śniegu”. Po zakończeniu przedstawienia, głównych bohaterów tego wieczoru odwiedził mikołaj, który przyniósł mnóstwo prezentów. Dzięki sponsorom Ceramice Paradyż oraz Krzysztofowi i Joannie Szymańskim z Radzic Dużych, mikołaj obdarował dzieciaki aż dwoma paczkami.
Potem wszyscy uczestnicy spotkania zostali zaproszeni na poczęstunek przygtowany przez cukiernię w Gawronach. W przerwie organizatorzy zaplanowali także nietypową loterię fantową, w której każdy los był wygrany. Goście wygrywali zabawki oraz inne drobne upominki. Na koniec zaplanowano wspólną zabawę dyskotekową, która trwała do wieczora.
Organizatorki dziękują dyrekcji szkoły, nauczycielkom, które udekorowały szkołę: Monice Dawid, Marzenie Jarudze, Dorocie Błaszczyk, Aleksandrze Kacie–Majchrowskiej oraz Annie Chrustowicz, pracownikom administracji i obsługi, samorządowi uczniowskiemu i młodzieży za zaangażowanie i serce okazane podopiecznym domów dziecka. Spotkanie było bardzo udane i dzieciom było żal wyjeżdżać.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 6 (709) z dnia 11 Lutego 2011r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »