tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Opoczno

 Z pomocą potrzebującym

 
Tak niewiele potrzeba, by wywołać na twarzy drugiego człowieka uśmiechWspólna zabawa w Rodzinnym Domu Dziecka15 grudnia, wolontariuszki z SK PCK z ZSS nr 3 a zarazem uczennice klasy IIc gimnazjum, Natalia Jończyk, Dominika Marzec, Dominika Bolek oraz Karina Kabała wraz z opiekunką Ewą Cholewką, odwiedziły wychowanków Rodzinnego Domu Dziecka w Mroczkowie Gościnnym. Karina Kabała wcieliła się w rolę mikołaja, któremu towarzyszyły pozostałe dziewczęta w strojach śnieżynek, które integrowały się z podopiecznymi podczas zabaw ruchowych. Odbył się konkurs na najpiękniejszy rysunek świąteczny. Z racji tego, że wszystkie prace według oceniających zasłużyły na nagrodę, każde dziecko otrzymało od mikołaja maskotkę, a barwnymi konkursowymi pracami udekorowano ściany świetlicy. Świąteczna atmosfera zagościła w Rodzinnym Domu Dziecka na dobre, dzięki wspólnie śpiewanym kolędom. Pod koniec odwiedzin, uczennice złożyły wszystkim świąteczne życzenia oraz podarowały dzieciom przygotowane przez gimnazjalistów paczki oraz wiele innych upominków. Dużą niespodzianką dla dzieciaków było zaproszenie ich do ?trójki? na lutową zabawę karnawałową.
19 grudnia młodzież z ?trójki? złożyła wizytę w oddziale dziecięcym Szpitala Rejonowego, na kórym przebywa czternaścioro małych pacjentów, których najmłodszy ma zaledwie trzy tygodnie. W szczególny sposób przygotowała się do odwiedzin. Społeczność uczniowską ZSS nr 3 reprezentowały uczennice z gimnazjum oraz ze szkoły podstawowej: Marika Kałkowska, Kinga Kępska, Ola Smochowska i Monika Rydz z klasy IIIc oraz Wiktoria Franas i Julia Janas z klasy VIc.
Wizyta wprowadziła trochę zamieszania na oddziale, ale najważniejsze, że wywołała uśmiechy na twarzach chorych maluchów. Chore dzieciaki otrzymały pluszowe przytulanki oraz słodycze. Upominki przygotowywali uczniowie, a ich inicjatywę aktywnie wspierała dyrekcja szkoły oraz nauczyciele: Maria Stępień, Marek Gudowicz oraz Andrzej Wijata. Wszystkim obecnym na oddziale udzieliła się atmosfera zbliżających świąt, dzięki zaśpiewaniu kolędy przez tatę jednego z chorych dzieci.
Zwieńczeniem wizyty było złożenie świątecznych życzeń zarówno dzieciom jak i personelowi medycznemu, któremu uczniowie wręczyli okolicznościowe stroiki, kalendarz oraz pierniczki.
W takim samym składzie wybrano się na wizytę do Zakładu Leczniczo?Opiekuńczego.
Młodzież z ?trójki? miała okazję przekonać się, jak wiele radości daje bezinteresowna pomoc drugiemu człowiekowi.


Nal   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 1 (808) z dnia 4 Stycznia 2013r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »