tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
TYNKI GIPSOWE AGREGATEM, cementowo-wapienne, ...
czytaj dalej »

Zatrudnię brukarzy/ekipy. Praca w Warszawie. ...
czytaj dalej »

ZATRUDNIĘ ELEKTRYKÓW, POMOC ELEKTRYKA, TEL. ...
czytaj dalej »
Baza firm
 
Sport

 Z podwórka na stadion

 
Aż 140 tys. uczestników zagra w tegorocznej edycji turnieju ?Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku? ? największych piłkarskich rozgrywkach dla dziesięciolatków w Europie. Oznacza to, że co trzeci polski dziesięciolatek weźmie udział w rozgrywkach(fot. A. Kraszewski)


Celem turnieju jest wyłanianie młodych talentów, spełnianie największych piłkarskich marzeń oraz promowanie zdrowego trybu życia i aktywności fizycznej wśród najmłodszych. Dlatego też impreza od lat stanowi żelazną pozycję w kalendarzu sportowych imprez wśród trenerów, nauczycieli oraz dzieci.
Dzięki unikalnej formule, która zezwala na dobieranie przez zwycięskie drużyny poszczególnych etapów, do pięciu najlepszych zawodników z pozostałych zespołów, każde dziecko ma szanse rozwijać swój talent i przejść drogę z podwórka na stadion.
Najlepszym potwierdzeniem wysokiego poziomu wyszkolenia polskich mistrzów U?10 są wyniki ich piłkarskich pojedynków, stoczonych z drużynami najlepszych szkółek piłkarskich Europy. Dotychczasowi zdobywcy Pucharu Tymbarku zdołali pokonać m.in. drużynę AC Milanu, FC Amsterdam czy zremisować z młodzieżówką słynnego Realu Madryt.
Już wkrótce młodzi piłkarze z całej Polski rozpoczną zmagania o kolejny Puchar Tymbarku, tytuł mistrzów U?10 oraz nagrodę główną w postaci wyjazdu na mecz drużyny, która wygra UEFA EURO 2012. Do tegorocznej, rekordowej edycji zgłosiło się aż 140 tys. dzieci z całej Polski, czyli o ponad 55 tys. więcej niż w roku ubiegłym.
Tylko w samym województwie łódzkim, w XII edycji turnieju weźmie udział ponad 7.500 młodych zawodników i zawodniczek z około 80% szkół z całego regionu, czyli o ponad 3500 dzieci więcej niż przed rokiem.
Pierwsze mecze XII edycji już w kwietniu na etapie gminnym i powiatowym. Następnie zwycięskie drużyny zmierzą się w jednym z 16 finałów wojewódzkich, które rozpoczną się 14 maja. Najlepsze zespoły z poszczególnych województw wezmą udział w półfinałach, podczas których rywalizować będą o awans do wielkiego finału.
Organizatorem turnieju jest Polski Związek Piłki Nożnej, a sponsorem głównym od sześciu lat jest firma Tymbark. Patronat honorowy objęli: UEFA Grassroots, FIFA Grassroots, UEFA Respect Your Health, Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Minister Edukacji Narodowej.


ZG   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 15 (770) z dnia 13 Kwietnia 2012r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »