tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Sport

 Z podwórka na stadion

 
Rozpoczęły się zapisy do jubileuszowej - X edycji Turnieju Piłki Nożnej „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku”, czyli Mistrzostw Polski w kategorii U-10

Największe w Polsce rozgrywki przeznaczone dla dzieci do lat 10, z roku na rok zyskują coraz większą popularność, zarówno wśród młodych piłkarzy, jak i trenerów oraz kibiców. W 2007 r. w rozgrywkach wzięło udział 16 tys. dzieci, rok później 23 tys., natomiast w 2009 r. o Puchar Tymbarku zagrało już ponad 26 tys. zawodników. To świadczy o rosnącej popularności turnieju oraz o tym, że aktywność sportowa jest ważna dla coraz większej ilości dzieci.

Po raz dziesiąty
Rozgrywki w ramach 10. edycji turnieju rozpoczną się wkrótce po zakończeniu zapisów, które potrwają do 28 marca. Każdy trener drużyny otrzyma koszulkę reprezentacji Polski.
Młodzi piłkarze zmierzą się najpierw w etapach gminnym i powiatowym. Drużyny, które zwycięsko przejdą ten szczebel, wezmą udział w 16 finałach wojewódzkich. Najlepsze zespoły wyjadą na cztery kilkunastodniowe obozy, podczas których pod okiem członków sztabu szkoleniowego będą doskonalić swoje umiejętności i rywalizować o awans do wielkiego finału.
Ogólnopolski finał turnieju zostanie rozegrany we wrześniu. O Puchar Tymbarku oraz tytuł mistrzów Polski w kategorii U-10, będzie walczyć 16 najlepszych drużyn (po 8 zespołów chłopców i dziewczynek).
Zakończenie turnieju nie oznacza jednak końca wielkich emocji. Zwycięzcy będą mogli cieszyć się fantastyczną nagrodą główną. W jubileuszowej edycji turnieju nagrodą główną, o którą ma szansę rywalizować każda drużyna, jest wyjazd na San Siro - stadion najsławniejszych włoskich klubów AC Milan i Interu Mediolan. Tradycyjnie już zwycięzcy turnieju rozegrają mecze ze swoimi włoskimi rówieśnikami. Oczywiście obowiązkowym punktem takiego wyjazdu będzie zwiedzanie zarówno Mediolanu, jak i muzeum obu klubów przy San Siro.

Wyszukiwanie piłkarskich talentów
Dla najzdolniejszych i najbardziej wytrwałych zawodników udział w turnieju może się stać pierwszym krokiem ku zawodowej karierze piłkarskiej. Mogą w tym pomóc profesjonaliści - sędziowie i trenerzy, którzy podczas każdego etapu rozgrywek będą się zajmować wyszukiwaniem najlepiej rokujących zawodników. W trakcie finałów wojewódzkich będą oni wybierać najbardziej utalentowanych młodych piłkarzy, którzy wejdą później w skład reprezentacji danego województwa.
Po raz kolejny organizatorzy turnieju będą mogli się oprzeć na wiedzy i doświadczeniu specjalnie powołanego sztabu szkoleniowego, w którego skład wchodzą profesjonalni trenerzy, mający doświadczenie w pracy z młodzieżą. Będą oni obserwować zawodników podczas rozgrywek, a także doradzać im oraz ich trenerom oraz wyłaniać największe talenty.

Zgłoszenia drużyn do 28 marca
Termin rejestracji drużyn do Turnieju upływa 28 marca. Trenerzy lub nauczyciele wf. mogą zgłaszać maksymalnie 12-osobowe zespoły dziewcząt lub chłopców, wysyłając formularz zgłoszenia przez Internet (dostępny na stronie www.zpodworkanastadion.pl), pocztą tradycyjną do działu UKS przy PZPN, ul. Bitwy Warszawskiej 1920 r. 7, 02-366 Warszawa lub faksem na numer 22 55 12 240.
Organizatorem turnieju jest Polski Związek Piłki Nożnej, a sponsorem głównym firma Tymbark. Patronat honorowy nad turniejem objęli: UEFA Grassroots, Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki.
Szczegółowe informacje o turnieju znajdują się na stronach: www.zpodworkanastadion.pl oraz www.uks.info.pl


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 7 (658) z dnia 19 Lutego 2010r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »