tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
TYNKI GIPSOWE AGREGATEM, cementowo-wapienne, ...
czytaj dalej »

WAZEKTOMIA, tel. 602-19-04-29, ...
czytaj dalej »

@UROLOG dr n. med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA* ...
czytaj dalej »
Baza firm
 
Kultura

 Z pasją w Kraśnicy

 
We wtorek, 9 kwietnia, uczestniczki kółka fotograficznego wraz z instruktorem Edwardem Zagdańskim, gościły w Izbie Tradycji Ludowej przy kościele pw. św. Wojciecha w Kraśnicy. Młodzież miała okazję fotografować kraśniczanki ubrane w stroje ludowe, które przygotowały na tę okoliczność scenkę rodzajową przędzenia wełny oraz inscenizację innych czynności związanych z kultywowaniem regionalnych tradycji


Członkinie kółka, Karolina Olszewska, Klaudia Turlińska, Katarzyna Wieruszewska i Karolina Witecka to młode, ambitne dziewczyny, które łączy jedno ? fotograficzna pasja. Zapał do pracy i talent podopiecznych postanowił nagrodzić ich opiekun, organizując uczestniczkom wycieczkę do Izby Tradycji Ludowej w Kraśnicy, gdzie miały okazję zrobić prawdziwą sesję fotograficzną z udziałem modelek oraz z wykorzystaniem rekwizytów. Wyjazd miał na celu zaznajomienie młodzieży z kulturą ludową oraz udoskonalenie ich warsztatu fotograficznego.
Kraśniczanki, Bernarda Miszczyk i Bogusława Pawlik na tę okoliczność przywdziały regionalne stroje inscenizując codzienne czynności wykonywane dawniej przez mieszkanki okolicznych wiosek. Panie zgodnie wyraziły opinię o wysokim profesjonaliźmie członkiń kółka. Dziewczęta natomiast wiele nauczyły się podczas tej lekcji fotografii i miło spędziły czas w towarzystwie mieszkanek Kraśnicy.


Nal   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 16 (823) z dnia 19 Kwietnia 2013r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »