tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Zdarzenia

 Z najmłodszymi o bezpieczeństwie

 W Sokołowie


W Bielowicach…
W środę, 17 lutego, w ramach akcji „Bezpieczne ferie”, opoczyńscy policjanci spotkali się z uczniami SP w Bielowicach oraz ich opiekunami. Mł. asp. Barbara Stępień oraz mł. asp. Andrzej Chrobot, specjalista ds. nieletnich, rozmawiali z dziećmi o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Przypomniano m.in. zasady ruchu drogowego, które, jak się okazało, uczniowie bielowickiej placówki doskonale znają. Funkcjonariusze zwrócili również uwagę najmłodszych na bezpieczeństwo podczas zabaw zimowych oraz unikanie sytuacji ryzykownych. Policjanci przestrzegli także uczniów przed zagrożeniami związanymi z narkomanią oraz spożywaniem alkoholu przez dzieci i młodzież. Na zakończenie dzieciaki otrzymały broszury edukacyjne i malowanki.
W najbliższych dniach odbędą się spotkania z uczniami innych szkół na terenie powiatu. W dalszym ciągu organizatorzy zajęć i opiekunowie mogą zgłosić chęć zorganizowania pogadanek z dziećmi

…i Sokołowie
W czwartek, 11 lutego asp. Barbara Stępień z KPP przeprowadziła spotkanie profilaktyczne z uczniami SP w Sokołowie. Podczas pogadanki omówiono zachowanie bezpieczeństwa w czasie ferii zimowych, zagrożenia z jakimi można się spotkać podczas zabawy na śniegu i lodzie, zasady bezpiecznego poruszania się po drodze. Gość mówił także o agresji i przemocy rówieśniczej.
Ponadto asp. Barbara Stępień przypomniała naszym podopiecznym o bezpiecznym korzystaniu z Internetu, rozsądnym i odpowiedzialnym publikowaniu informacji on-line.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 7 (658) z dnia 19 Lutego 2010r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »