tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
ZATRUDNIĘ ELEKTRYKÓW, POMOC ELEKTRYKA, TEL. ...
czytaj dalej »

@UROLOG dr n. med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA* ...
czytaj dalej »

Baza firm
 
Aktualności

 Z myślą o przyszłości

 
Z dużym zainteresowaniem młodzieży spotkały się zorganizowane już po raz czwarty Targi Edukacyjne, Zawodoznawcze i Targi Pracy, zatytułowane "Przedsiębiorczość"


Targi zorganizowane zostały przez Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Piotrkowie Trybunalskim, Młodzieżowe Centrum Kariery OHP oraz Punkt Pośrednictwa Pracy OHP w Opocznie oraz Zespół Szkół Ogólnokształcących. Ich głównym celem jest zapoznanie młodzieży z ofertą edukacyjną na rok akademicki 2013/2014, zasadami rekrutacji, zapoznanie ze specyfiką studiów oraz perspektywami dobrej pracy.
W części oficjalnej spotkania podkreślano ważność tej inicjatywy dla uczącej się młodzieży. Być może targi okażą się pomoce w wyborze przyszłego kierunki nauki lub wejścia na drogę budowania swojej zawodowej kariery. Uroczystego otwarcia targów dokonał burmistrz, Jan Wieruszewski, który zaakcentował ważność takich działań, jakim są tego typu targi. Włodarz podkreślił duży wpływ powstawania jednostek rynku pracy na działalność informacyjną i edukacyjną młodzieży stawiającej pierwsze kroki w budowaniu swojej ścieżki zawodowej. Burmistrz Jan Wieruszewski przekonywał, jak ważny jest wybór kierunku kształcenia, by w przyszłości zdobyć wymarzoną pracą. Także starosta Marek Ksyta, podziękował organizatorom za podejmowanea takich przedsięwzięć.
Tegoroczna edycja targów zgromadziła około dwudziestu czterech wystawców, reprezentujących różnego rodzaju działalności. Młodzież klas maturalnych miała okazję spotkać się z przedstawicielami m.in. Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie, Wyższej Szkoły Kosmetyki i Nauk o Zdrowiu w Łodzi, Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach, Politechniki Łódzkiej, Wyższej Szkoły Gospodarki Krajowej w Kutnie, Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, Wyższej Szkoły Handlowej oraz Wyższej Szkoły Ekonomii, Turystyki i Nauk Społecznych w Kielcach, Akademii Obrony Narodowej w Warszawie, Wyższej Szkoły Biznesu i Nauk o Zdrowiu w Łodzi, Politechniki Częstochowskiej oraz Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie, WKU w Tomaszowie Mazowieckim. W targach udział wzięli także przedstawiciele Ceramiki Paradyż i Powiatowego Urzędu Pracy.
Najliczniej zgromadziła się młodzież szkół ponadgimnazjalnych, głównie przy stoiskach z ofertą edukacyjną. Pojawiali się bezrobotni, którzy chcieli się zapoznać z aktualnymi ofertami pracy. Targi można uznać za udane, uczestniczyło w nich wiele osób zaciekawionych nie tylko ofertami edukacyjnymi, ale także ofertami pracy.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 11 (818) z dnia 15 Marca 2013r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »