tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
@UROLOG dr n. med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA* ...
czytaj dalej »

Tomaszowskie Centrum Zdrowia Sp. z o.o. zatrudni ...
czytaj dalej »

Tomaszowskie Centrum Zdrowia Sp. z o.o. zatrudni ...
czytaj dalej »
Baza firm
 
Drzewica

 Z kijkami albo bez...

 
9 czerwca odbędzie się II Rajd Pieszy "Z kijami albo bez?", organizowany przez Lokalną Grupę Działania "Nad Drzewiczką". Dość nietypowo, bo w niedzielę, ale jest to ukłon w stronę tych turystów, którzy chcieli uczestniczyć w imprezach organizowanych przez LGD, jednak z uwagi na pracę w soboty nie mieli takiej możliwości

Tegoroczna edycja rajdu będzie miała nieco ekstremalny charakter, a ma to związek z sytuacją na szlaku partyzanckim im. mjra Hubala. Szlak jest trochę zapomniany, upływ czasu dał znać o sobie, w jednym miejscu gubi nawet swój bieg. Jeśli będzie padał deszcz, pojawią się strumienie wody z błotem i gliną. Dlatego wskazane są dobre buty i długie spodnie. Chyba, że nie boimy się skutków poparzeń przez pokrzywy lub ugryzień przez komary.
Start rajdu zaplanowano na godz. 10.00 spod starego młyna przy ulicy Słowackiego. Trasa będzie wiodła przez gęste lasy, na południe od Drzewicy, wzdłuż Brzuśni. Następnie grupa wejdzie na szlak Hubala i dopiero w rejonie tzw. tartaku odbije w kierunku zachodnim ? do miejsca docelowego, w którym odbędzie się ognisko i liczne konkursy.
Uczestnicy rajdu otrzymają m.in. zadanie znalezienia ukrytych przedmiotów. Ten, kto znajdzie ich najwięcej, wygra konkurencję. Planowane jest rozegranie konkursu pn. "Wielki żarłok", ale na razie wszystko owiane jest tajemnicą.
Konkursom organizowanym przez LGD towarzyszy dużo spontaniczności i improwizacji, także dobrej zabawy możemy być pewni. Już tradycyjnie nie zabraknie upominku dla najmłodszego uczestnika rajdu.
Po ognisku cała grupa uda się przez Brzustowiec do Centrum Rekreacji i Sportu w Drzewicy, gdzie nastąpi wręczenie nagród i oficjalne zakończenie imprezy.
? Trasa rajdu to 15 km, w tym ok. 4 km dość trudnego technicznie szlaku. Zapraszamy wszystkie osoby, które zechcą aktywnie spędzić ten niedzielny, czerwcowy dzień. Mam nadzieję, że dopisze pogoda, ponieważ w deszczu warunki stają się dwa razy cięższe. Strumyk, który będziemy musieli pokonać na trasie, zmienia się niemal w rwący potok ? mówi pół żartem, pół serio prezes LGD, Andrzej Krzyżanowski.
Na uczestników czeka więc spora przygoda i moc niezapomnianych wrażeń. Dodajmy, że udział w rajdzie jest bezpłatny. Osoby niepełnoletnie muszą przebywać pod opieką osoby dorosłej. Organizator zapewnia wszystkim uczestnikom posiłek regeneracyjny przy ognisku, ubezpieczenie OC, a także zastrzega sobie prawo do zmian w programie rajdu.
Deklaracje uczestnictwa dostępne są w siedzibie biura LGD "Nad Drzewiczką", ul. Staszica 22/37, oraz na stronie internetowej www.lgd-drzewica.pl. Zgłoszenia będą przyjmowane do piątku, 7 czerwca (godz. 10.00) w siedzibie biura.


pe   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 22 (829) z dnia 31 Maja 2013r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »